Vides dienests: Atbildīgos par zivju bojāeju Odzes un Neretas upēs, visticamāk, nenoskaidros

Valsts vides dienesta (VVD) ierosinātās administratīvā pārkāpuma lietā par 5. jūnijā konstatēto zivju bojāeju Krustpils novada Neretas un Odzes upēs secināts, ka zivju bojāeja notikusi upēs nonākušā zalvjveida piesārņojuma dēļ. Atkārtota zivju bojāeja vairs netika konstatēta. noskaidrot un sodīt vainīgās personas, visticamāk, neizdosies, paziņojumā medijiem atzīts VVD.

VVD norāda, ka atbildīgajām iestādēm informācija par zivju bojāeju tika sniegta tikai vairākas dienas pēc pirmajiem zivju slāpšanas gadījumiem. Tā kā upēs bija nonācis zalvjveida (neplānots) piesārņojums un ūdenstilpē notiek nepārtraukta ūdens apmaiņa, laikā, kad VVD saņēma informāciju par zivju bojāeju, tur nonākušais piesārņojums, visticamāk, jau bija aizplūdis. Līdz ar to bija iespējams konstatēt tikai piesārņojuma radītās sekas.

Ņemot vērā VVD veikto pārbaužu un saņemto analīžu rezultātus, kā arī neviennozīmīgo informāciju par zivju bojāejas laiku ūdenstecēm raksturīgo nepārtraukto ūdens apmaiņu, kas sekmē piesārņojuma pārvietošanos un piesārņojošo vielu koncentrācijas samazināšanos/ izkliedēšanos, visdrīzāk nebūs iespējams noskaidrot un sodīt vainīgās personas, kuru darbības izraisīja zivju bojāeju.

Vērtējot virszemes ūdeņu testēšanas rezultātus, tika konstatēta atsevišķu rādītāju paaugstināšanās testēšanas rezultātos, kas ir vērtējama kā zivīm nelabvēlīgu apstākļu veidošanās, tomēr nav uzskatāma par tiešu pierādījumu pārkāpumam, kas izraisījis zivju bojāeju.

Kopumā testēšanas rezultāti liecina par pazeminātu ūdens kvalitāti Odzes upē.

Tāpēc tiek pieļauts, ka zivju bojāeju varēja izraisīt vairāku stresoru summāra ietekme, ko apliecina arī Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta “Bior” sniegtais atzinums.

Administratīvā pārkāpuma lietvedības ietvaros VVD ir nosūtījis savus testēšanas rezultātus Valsts augu aizsardzības dienestam (VAAD) un lūdzis sniegt informāciju par VAAD pārbaudēs un testēšanas rezultātos konstatēto. Šobrīd tiek gaidīta informācija no VAAD. Pēc tās saņemšanas tiks pieņemts lēmums par ierosinātās administratīvā pārkāpuma lietvedības turpmāku virzību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt