Dienas ziņas

Aicinās tūristus apmeklēt Rīgu

Dienas ziņas

Sarunas par ostu pārvaldību iestrēgst pie Liepājas

Krustpils novadā divās upēs konstatē zivju bojāeju

Odzes un Neretas upēs konstatē bojāgājušas zivis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krustpils novadā Odzes un Neretas upēs konstatētas bojāgājušas zivis. Valsts vides dienests (VVD) tiešu piesārņojuma novadīšanu vidē nav konstatējis, taču pieļauj, ka tas nācis no intensīvi iekoptajām lauksaimniecības zemēm upju krastos.

Konstatēts, ka lielākoties bojā gājušas nelielās zivis, kā arī atrastas 10 zivis, kuru izmērs sasniedza 25 centimetrus. Apskatot beigtās zivis, secināts, ka tās gājušas bojā pirms dienas vai divām. Dienesta inspektori veiks atkārtotas pārbaudes, lai pārliecinātos, ka neturpinās zivju bojāeja. 

Guna Novika par zivju bojāeju Odzes un Neretas upēs
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Daugavpils reģionālās vides pārvaldes pārstāve Guna Novika pastāstīja, ka bojā gājušas raudas, pliči un citas mazās - līdz 10 centimetru garās - zivis. Sešu kilometru garumā upēs varētu būt gājis bojā apmēram tūkstotis zivju. 

Novika uzskata, ka vainojama varētu būt neatbilstoša lauksaimniecības zemju miglošana un bezatbildīga rīcība ar ķimikālijām. Upēs tika paņemti ūdens paraugi, un pēc to analīžu veikšanas varēs spriest par piesārņojumu. Lietas apstākļu noskaidrošanā iesaistīs arī Valsts augu aizsardzības dienestu. 

Pirmie nelaimi pamanīja vietējie iedzīvotāji. “Otrdien vakarā jau redzēju, bet nepievērsu tam lielu uzmanību lielu. Kad piektdien atbraucu, gribēju ielīst upē nopeldēties. Tad paskatījos, ka peldēties vairs nevar, jo bija pilns ar zivīm,” stāstīja vietējais iedzīvotājs Jānis.

Jaunu zivju slāpšana pēdējo dienu laikā nav konstatēta. Arī VVD pirmdien veiktās ūdens skābekļa pārbaudes ir labas, tomēr iedzīvotāji aicināti pagaidām nelietot šo upju ūdeni.

 “Viss liecina, ka indīgās vielas izšķīdušas un jau ir prom, bet mēs tāpat aicinām iedzīvotājus mājlopus nedzirdīt ar Neretas ūdeni, kamēr neesam saņēmuši analīžu rezultātus,” norādīja Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti