Veterinārārstu uzmanības lokā nonākuši vairāki it kā saindējušies suņi

Veterinārārstu uzmanības lokā nonākuši vairāki suņi, kuru saslimšanas pazīmes ir līdzīgas tādām, kas norāda uz saindēšanos, informē Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB).

Biedrību oktobrī sasniedza ziņa, ka notiek tīša suņu indēšana. Divi suņu īpašnieki tobrīd bija policijā jau uzrakstījuši iesniegumus. Joprojām nav pierādījumu, kas liecinātu par suņu indēšanu, toties veterinārārstu uzmanības lokā pēc šī gadījuma ir nonākuši vairāki suņi, kuru saslimšanas pazīmes varētu likties līdzīgas indēšanai, informē LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

Saimnieki sūdzējās, ka dzīvnieki zaudējuši koordināciju, nav varējuši pastaigāt. Kad uzmanības lokā nonāca jau ceturtais suns ar līdzīgām pazīmēm, tas ticis nekavējoties nosūtīts padziļinātai neiroloģiskai izmeklēšanai. Veterinārārsts Aleksandrs Ozols, kurš padziļināti darbjas suņu un kaķu neiroloģijā, skaido, ka poliradikuloneiropātija jeb tautā saukta par jenotsuņu paralīzi klīniski suņiem izpaužas ar  strauju paralīzi, kura parasti sākas no pakaļdaļas un  pakāpeniski  pārņem  arī priekškājas un kaklu, galvu.

Slimajam sunim muskuļi kļūst vāji, ļengani, mainās balss, tas nespēj pats pakustēties, taču apetīte parasti ir saglabāta un vēdera izeja arī nav traucēta. Pazīmes attīstās ļoti strauji - dažu dienu laikā suns var palikt guļošs kā ļengana lupatiņa, kas īpašniekos parasti izraisa lielu satraukumu un var radīt iespaidu par saindēšanos.

Taču slimības laikā nodrošinot salīdzinoši vienkāršu aprūpi, slimībai seko pilnīga atveseļošanās dažu nedēļu līdz mēnešu laikā. Līdzīgas pazīmes ir arī dažām citām slimībām - ērču paralīzei un botulismam, tās arī ir ar akūtu gaitu, taču pirmais cēlonis ir ērču piesūkšanās, otrais cēlonis ir ar baktērijām Clostridium botulinum aptraipītas barības uzņemšana.

Kāpēc tieši šobrīd varētu būt pieaudzis ar šo slimību saslimušo skaits, Ozols prognozēt neņemas, jo tā ir nezināmas izcelsmes akūta slimība, kuras laikā suņa imūnsistēma uzbrūk paša  suņa nerviem.

Vēstīts, ka pirms dažiem gadiem Latvijā izcēlās skandāls, kad daudzi suņi slimoja ar bīstamu barības vada slimību ''megaesophagus''. Veterinārārsti skaidroja, ka gandrīz visi saslimušie suņi ēduši akciju sabiedrības „Tukuma straume” ražoto suņu barību „Dogo”. Neirotoksīnus, kas slimību varētu izraisīt, barībā tomēr atrast neizdevās. Barības ražotājs kompānija „Tukuma straume” aprēķinājusi, ka skandāls uzņēmumam nodarījis aptuveni 458 000 eiro lielus zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt