Panorāma

Hokeja izlase šogad spēlēja no sirds

Panorāma

Panorāma

Vardarbība ģimenē: vērtēs tiesneses lēmumu

Vērtēs tiesneses lēmumu atbrīvot vīrieti, kurš civilsievai nogrieza ausi

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) sola pievērst uzmanību tiesneses Vivitas Freimanes lēmumam atbrīvot no apcietinājuma vīrieti, kurš cilvilsievai nogrieza ausi. Izrādās, tiesnese, kas lēma varmāku atbrīvot, iepriekš sodīta par rupju nolaidību lietas izskatīšanā.

ĪSUMĀ:

  • Civilvīrs pērnruden salauza sievietei vaigu kaulu. Viņam noteikts aizliegums tuvoties šai sievietei.
  • Vīrietis to neņēma vērā – civilsievai atriebās, nogriežot viņai ausi.
  • Pēc tam ierosināts kriminālprocess, piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.
  • Tā termiņš beidzies; likumsargi lūdza vīrieti paturēt aiz restēm, bet tiesnese lēma citādāk.
  • Tas raisījis plašu rezonansi sabiedrībā; tiesnese atsakās plašāk skaidrot savu lēmumu.
  • Tieslietu ministrs sola vērtēt gan konkrēto lēmumu, gan lietas materiālus.

Sanitai rudenī civilvīrs salauza vaigu kaulu. Valsts sievieti solīja no vardarbības pasargāt, un vīrietim tika aizliegts upurim tuvoties. Tomēr martā viņš viņai atriebās un nogrieza ausi. Ierosināts kriminālprocess, un tā laikā vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Tā termiņš beidzies pirms nedēļas, un Sanitai atkal ir bail par savu dzīvību. Likumsargi lūdza vīrieti paturēt aiz restēm, bet tiesnese lēma citādāk.

"Šajā situācijā visu, ko mēs varējām, mēs izdarījām. Es uzskatu, ka viņš ir sociāli bīstams. Tiesnese tā neuzskata," sacīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes izmeklētāja Inga Meikšāne.

Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Vivita Freimane iepriekš skaidroja, ka divu mēnešu laikā vīrietis apcietinājumā esot pārdomājis savas rīcības sekas un, visticamāk, civilsievai viņš vairs nekaitēs. Taču, samilstot sabiedrības interesei par šādu lēmumu, tiesnese steigusi to skaidrot Tiesu administrācijas mājaslapā.

Paskaidrojumā teikts, ka apcietinājums nedrīkst būt sods, turklāt vīrietis vēloties kontaktēties ar saviem bērniem. Tātad nav nemaz tik bīstams, ja drīkst rūpēties par bērniem. "Panorāma" noskaidroja, ka vīrietim aprūpes tiesības ir liegtas. Un tiesneses lēmums izsaucis plašu sabiedrības rezonansi.

"Šobrīd tas ir pārvērties par lielu, lielu bumbu, kurā es vairs negribu iesaistīties," telefonsarunā sacīja tiesnese.

Gan konkrēto lēmumu, gan lietas materiālus sola vērtēt tieslietu ministrs. Bordāns arī pievērsīšot uzmanību tam, kāpēc kriminālprocesa izmeklēšana aizvien turpinās, ņemot vērā, ka vīrietis atzinies.

"Mēs ievērosim maksimāli īsu procedūru un ātru, lai izvērtētu, un izvērtētu gan prokurora, gan izmeklētāja, gan arī tiesneses rīcību," solīja ministrs.

Latvijas Televīzijai zināms, ka pret tiesnesi Freimani vienreiz jau tikusi ierosināta discpilinārlieta saistībā ar rupju nolaidību lietas iztiesāšanā. Tiesas lēmumā, par ko ierosināta disciplinārlieta, tiesnese atsaukusies uz spēkā neesošām tiesību normām. Un kļūdas Freimane skaidroja ar nelielo pieredzi amatā un neuzmanību. Runāt par to viņa nevēlas un arī darba vietā - tiesā - viņu neizdodas satikt. Esot devusies uz konferenci, izglītoties.

Pagājušajā disciplinārlietā paši tiesneši Freimanei piemēroja sodu – piezīmi. Tas tagad esot dzēsts. Tomēr, ja tieslietu ministrs lietu rosinās, tad to gan ņemšot vērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti