Vējonis cer uz politiķu atbildīgumu un spēju atrast valdības sadarbības modeli

Valsts prezidents Raimonds Vējonis cer, ka politiķi būs atbildīgi un spēs atrast modeli, kādā varēs sadarboties. Tā prezidents pauda trešdien, 14. novembrī, pirms tikšanās ar nominēto premjera kandidātu Jāni Bordānu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), kurš trešdien saņēma triju partiju atteikumu turpināt sarunas par valdību.

Īsi pirms tikšanās ar Bordānu Vējonis Latvijas Radio teica, ka pagaidām nekas nav mainījies un kandidātam ir dots laiks līdz 21.novembrim piedāvāt savu redzējumu.

Vējonis pauda cerību, ka politiķi būs atbildīgi un spēs atrast veidu sadarbībai, lai mums būtu lemtspējīgs parlaments, būtu lemtspējīga valdība, jo ir jāpieņem daudzi lēmumi.

Pirms tikšanās ar Bordānu prezidents atgādināja, ka Bordānam līdz 21. datumam  ir dots uzdevums piedāvāt savu redzējumu, kā varētu veidot koalīciju.

Neskatoties uz trīs partiju lēmumu neturpināt sarunas, prezidents vēl vēlas uzklausīt Bordānu un “līdz 21. datumam arī gaidīšu, [..] vēl jau ir nedēļa laika”, lai JKP varētu turpināt meklēt risinājumu.

“Attīstībai Par!” pārstāvis Daniels Pavļuts Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” gan pauda, ka gan viņa politiskais spēks, gan Nacionālā apvienība, gan “Jaunā Vienotība” skaidri izteicās, ka Bordāna piedāvājumam atbalsta parlamentā nav un turpināt sarunas nav lietderīgi.  

Pavļuts pieļāva, ka situācijas risinājums būtu, ka prezidents, novērtējot situāciju, pēc savas izvēles sev atbilstošā laikā pieņems lēmumu par premjera amata kandidātu, un “mēs turpinām darbus, izmantojot visas gūtās mācības un atziņas”.

Pavļuts arī atgādināja, ka prezidents jau iepriekš norādīja, ka partijām, kas veidos valdību, jābūt finansiāli atbildīgām, un “nevar bezatbildīgi svaidīties ar naudu, kuras nav”, jāapzinās, kas ir un nav iespējams.

KONTEKSTS:  

Trešdienas, 14. novembra, rītā izjukušas valdības veidošanas sarunas, ko vadīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns, un trīs partijas – “Attīstībai/ Par!”, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” – aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni izvirzīt citu kandidātu premjera amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti