Partiju reitingi decembrī: «Jaunā Vienotība» piedzīvo kritumu, Saeimā iekļūtu 7 spēki

Decembris premjeres Evikas Siliņas partijai "Jaunā Vienotība" nav bijis veiksmīgs, pētījuma centra SKDS aptauja liecina, ka partijas reitings ievērojami krities. Tiesa, tā saglabāja līderpozīcijas, un tai sekoja Nacionālā apvienība un Zaļo un Zemnieku savienība.

Politisko partiju reitingi decembrī (aptauja notika no 2. līdz 11. decembrim) liecina, ka uz jautājumu "Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, par kuru politisko partiju vai apvienību Jūs balsotu", 8,3% atbildējuši, ka par "Jauno Vienotību", par Zaļo un Zemnieku savienību balsotu 7,8%.

Nacionālā apvienība ir trešajā vietā, tā tikai nedaudz atpaliek no ZZS, ar 7,7%, tai seko partija "Latvija pirmajā vietā" – 7,2%, tālāk "Progresīvie" – 6,7%, "Stabilitātei!" – 5,8% un "Apvienotais saraksts" – 5,6%.

Decembrī "Jaunā Vienotība" ir piedzīvojusi ievērojamu kritumu. Salīdzinot ar novembri, reitingi samazinājušies par 2,8 procentpunktiem. Savukārt Nacionālā apvienība pieaudzējusi popularitāti decembrī par 1,5 procentpunktiem.  

Novembrī par "Jauno Vienotību" bija gatavi balsot 11,1% aptaujāto. LTV redakcionālais lēmums bija novembra reitingus atsevišķi neizcelt, jo aptauja veikta laikā, kad tikai sāka uzņemt apgriezienus bijušā premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") skandāls ar privātajiem lidojumiem, un varēja maldināt sabiedrību.

Ja balsstiesīgie balsotu tā, kā viņi atbildēja aptaujā, decembrī Saeimā iekļūtu tās pašas septiņas partijas, kuras pašlaik pārstāvētas 14. Saeimā.

"Jaunā Vienotība" decembrī piedzīvojusi lielāko kritumu gada laikā. Decembrī pēc pārrēķinātajiem datiem, vērtējot popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, "Jaunajai Vienotībai" ir tikai 14,4% atbalsts, bet vēl novembrī tas bija 19,1%.  

Bijušais premjers, ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš, kurš ir arī "Jaunās Vienotības" valdes priekšsēdētājs, partijas reitingu kritumu decembrī atteicās komentēt, citējot viņa padotos – "aizņemtības dēļ". 

Partija deleģēja viņa vietā Edmundu Jurēvicu, kurš uz jautājumu, vai Kariņa lidojumu skandālu un viņa atbildību kaut kādā veidā izvērtēts vēl partijā un apvienībā, atbildēja: "Kariņa kungs arī līdz šim gan partijas biedriem, gan partijas valdei un arī sabiedrībai ir skaidrojis savu motivāciju. Un, es domāju, ja būs nepieciešams, turpinās skaidrot. Mēs Kariņa kungam, viņa devumam kā premjeram iepriekšējā periodā uzticamies."

Savukārt partijas "Vienotība" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens uzskata, ka reitingu kritums saistīts ar sabiedrībā pretrunīgajiem lēmumiem, par kuriem valdībai beidzot izdevies vienoties.  

"Ja esat politikā un bīdāt procesus pēc būtības, tad sabiedrība to neuztver viennozīmīgi," secināja Ašeradens.

KONTEKSTS:

Oktobra aptaujā "Jaunā Vienotība" atgriezās līderpozīcijās, ZZS audzējusi vēlētāju atbalstu, bet trešā koalīcijas partnere – "Progresīvie" – piedzīvojusi atbalsta kritumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti