Panorāma

«Rīgas namu pārvaldnieks» noliedz likuma pārkāpumus

Panorāma

ASV senators: Krievija turpina būt izaicinoša un provokatīva

Varakļānos arī citi bīstami būvniecības pārkāpumi

Varakļānu pansionātā atklāj jaunus bīstamus būvniecības pārkāpumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Par to, ka Varakļānu pansionātā pārāk lielā lifta šahtā tika ierīkots neatbilstošs pacēlājs, no kura šahtā iekrita un dzīvību zaudēja mazs puisēns, ir atbildīgi piegādātāji un uzstādītāji, uzskata Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti. Tikmēr Būvuzraudzības biroja eksperts ēkā atklājis vēl vairākas bīstamas vietas, kas apdraud cilvēka dzīvību. Ēkas izmantošana gan nav apturēta, bet trūkumi jānovērš nekavējoties.

Nosaukt vārdā vainīgo uzņēmumu un amatpersonu, kurš ļāva pārāk lielā šahtā ierīkot neatbilstošu pacēlāju, vēl nav gatava neviena no uzraugošajām iestādēm. Visu būvniecības dokumentāciju izņēmusi policija.  Pacēlāju  pirkusi viena, bet uzstādījusi cita firma.

Pacēlājs Varakļānu veselības aprūpes centrā darbojās jau četrus gadus un neaizvērta žalūzija bija liktenīga mazajam Kristapam, kurš iekrita spraugā. „Daži spekulē, ka tas nebija lifts, bet pacēlājs. Bet principā tas ir vienalga - tas ir lifts. Kāda nozīme - lifts vai pacēlājs? Sprauga drīkst būt divus centimetrus, ne jau 30,” uzsver Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa.

Diemžēl kopš uzstādīšanas pagājuši jau četri gadi un, visticamāk, noilgums glābs uzstādītāju no administratīvas atbildības. Bet ne no civilprasības, ko tiesā var prasīt mirušā zēna vecāki.
Ceturtdien, 20.augustā, objektu apsekoja arī Būvniecības valsts kontroles biroja eksperti  Viņi konstatējuši vēl vairākus nopietnus pārkāpumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Piemēram, viena no avārijas izejām beidzas ar atveramām durvīm, kam demontētas kāpnes. Ja izskrienot pa tām, nāktos piedzīvot kritienu.

„Arī citi pārkāpumi apdraud cilvēku, mēs uzdevām nekavējoši tos novērst. - Vai cilvēki ēkā drīkst atrasties? - Jā, viņi drīkst palikt, bet tie ir jānovērš nekavējoties. Tas ir absurds, ka, atverot durvis uz evakuācijas izeju, ir jākrīt no vairāku metru augstuma,” komentē Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis.

Būvniecības birojā uzskata, ka visi būvniecības pārkāpumi ir Varakļānu novada pašvaldības atbildība: „Īpašnieks ir pašvaldība, un tā ir pašvaldības atbildība.”

Savu gala atzinumu par ēku Būvniecības valsts kontroles birojs sniegs piektdien. Tās vadītājs aicina citas sabiedriskas ēku īpašniekus nopietni izvērtēt savu ēku drošību un inspektorus tās apsekot laikus. Pašvaldība vēl gaida negadījuma izmeklēšanas rezultātus, taču visticamāk, ka centra vadītājai un domes deputātei Dinai Inķēnai  tiks izteikts aizrādījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti