Valsts policijas priekšnieka amatā apstiprina Armandu Ruku

Armands Ruks apstiprināts Valsts policijas priekšnieka amatā. Ruka virzīšana nāca negaidīti, jo konkursā uz vakanto vietu viņš nestartēja. Tāpat plašākai sabiedrībai viņš nav zināms, jo ilgus gadus darbojies slepenā policijas struktūrvienībā, bet kopš jūlija Ruks ir Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks.

Valdība otrdien, 13. oktobrī, atbalstīja iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") izraudzītā Ruka apstiprināšanu policijas priekšnieka amatā.

Iepriekš Ruks kā galveno prioritāti nosauca cilvēkresursu stiprināšanu un vēl citus mērķus, ko plāno īstenot, ja tiks apstiprināts amatā.

“Prioritātes es esmu iezīmējis vairākas. Kā vienu no galvenajām es saskatu tieši jautājumus par cilvēkresursu stiprināšanu. Ir atsevišķos reģionos, īpaši Rīgas reģionā, atsevišķās struktūrvienībās katastrofāls kadru trūkums. Un tas, protams, ietekmē gan izmeklēšanas kvalitāti, gan kvantitāti. Tas ir jārisina nekavējoties, un tur ir domas, kā to darīt. Vēl citas – tātad iekšējo procesu optimizācija. Viens no galvenajiem jautājumiem ir nepieļaut funkciju uzdevumu dublēšanos, stiprināt kriminālpoliciju. Tomēr es uzskatu, ka kriminālpolicijas darbs ir jāvērtē kā prioritārs, tāpēc, ka kriminālpolicija nodarbojas ar noziedzīgu nodarījumu apkarošanu, kas būtiski skar cilvēkus un rada nopietnākas sekas,” klāstīja Ruks.

Ģirģens valdības sēdē uzsvēra, ka Ruks ir piemērots kandidāts amatam, jo viņam ir gan pieredze policijas darbā, gan arī viņš ir pasniedzējs akadēmijā. Ministrs vēlas policijas koledžas modernizāciju, kā arī policijas prestiža celšanu. Un viņš redz, ka Ruks to spēj paveikt.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība arī sēdē uzsvēra, ka atbalsta Ruka kandidatūru un gatava sadarboties ar viņu. Iepriekš konkursā virzītos kandidātus arodbiedrība neatbalstīja.

KONTEKSTS:

Uz vakanto Valsts policijas priekšnieka amatu virzīts Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Armands Ruks, kurš nebija iepriekš publiski minēto trīs pretendentu vidū. Koalīcijas partneriem nebija iebildumu pret šo kandidatūru. Eksperti jau izteikušies, ka jaunajam policijas priekšniekam izaicinājumu netrūks.

Ministrs Ģirģens atzina, ka konkursa līderis bija līdzšinējais Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins, bet viņam konkursa gaitā bija veselības problēmas. Tādēļ tika meklēts cits kandidāts. Pats Grišins atteikšanos no amata neapstiprināja, taču norādīja, ka saruna ar ministru pie šāda rezultāta novedusi. Izvēlēto kandidātu Armandu Ruku Grišins slavē un atbalsta.

Konkursā uz VP priekšnieka amatu bija pieteikušies trīs policijas virsnieki – VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvedis Normunds Grūbis un policijas dienestā esošie vienīgie ģenerāļi – pašreizējais VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Pagājušā gada nogalē iepriekšējais VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis pieņēma lēmumu par amata atstāšanu. Ķuzim 10. februāris bija pēdējā darba diena VP priekšnieka amatā. No 11. februāra līdz konkursa beigām par VP priekšnieka pienākumu izpildītāju tika nozīmēts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Grišins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti