Valdības partijas iepazīsies ar valsts pārvaldes reformas plānu

Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienības) valdību veidojošo partiju politiķi pirmdien, 18. septembrī, uzklausīja Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska ziņojumu par piedāvāto reformu valsts pārvaldē.

Māris Kučinskis: Par valsts pārvaldes reformuMadara Fridrihsone
Reforma paredz trīs gadu laikā par 6% samazināt valsts pārvaldē nodarbināto skaitu. Vienlaikus reforma paredz mainīt atlīdzības regulējumu un palielināt valsts pārvaldē strādājošo atalgojumu, tā griestus nosakot 80% apmērā no privātā sektora atalgojuma.

Ar iecerēto reformu plānu Valsts kanceleja vēl gatavojas iepazīstināt arī politiskās partijas, bet valdību veidojošo partiju koalīcijas sanāksme pie diskusijām par šo plānu atgriezīsies pēc divām nedēļām.

Ministru prezidents Māris Kučinskis īpaši atzīmēja, ka reformas īstenošanai nav paredzēts piešķirt papildu finansējumu no valsts budžeta.

Viņš atzina, ka reformas “uzstādījumi ir pareizi”, taču algu pieaugumam jābūt saistītam ar darba efektivitātes kāpumu.

 Premjers gan norādīja, ka politiskā līmenī vēl būs jāapspriež, kā šī reforma ietekmēs pašvaldības un iespējas strādāt papildu darbus valsts pārvaldē.  

Jau ziņots, ka triju gadu laikā par 6% plānots samazināt ierēdņu skaitu. Valsts pārvaldes reforma attiektos uz iestādēm, kas darbojas Ministru kabineta pakļautībā, un tā skartu aptuveni 58 000 nodarbināto.

Nodarbināto skaita samazinājums gan nav tik iespaidīgs kā iepriekšējā valsts kancelejas vadītāja piedāvājumā, kur  darbinieku skaitu bija plānots samazināt par 10%.   

Taču Valsts kancelejas vadītājs vairākkārt uzsver – darbinieku skaita samazināšana nav pašmērķis. Galvenais uzsvars ir vienkāršot funkcijas, automatizēt pakalpojumus, ieviest vairāk e-pakalpojumu, atteikties no papīra aprites, kā arī centralizēt atbalsta procesus, piemēram, vienu grāmatvedību vairākām iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt