Valdemārpilī top parks, kurā ikviens varēs stādīt savu koku

Viena no Latvijas mazākajām pilsētām – Valdemārpils – kļuvusi par pirmo, kurā pēc „Lielās talkas” rīkotāju ierosmes sākta Laimes koku parka veidošana. Hektāru lielā teritorijā starp skolu un brīvdabas estrādi šodien ar Valsts prezidenta un "Lielās talkas" patrona Egila Levita līdzdalību iestādīti pirmie septiņi koki.

Kā Latvijas Radio pastāstīja Valdemārpils vidusskolas direktors Andris Dzenis, doma par parku šajā vietā pilsētai bijusi jau ļoti sen un no iedzīvotājiem saņemts daudz pozitīvu atsauksmju par šo iniciatīvu.

Andris Dzenis par iniciatīvuMāra Rozenberga

"Kad parādījās informācija, ka tas notiks Valdemārpilī, interese bija liela un arī gana daudz cilvēku atnāca apskatīties un piedalīties šī parka stādīšanas pasākumā. Protams, cilvēkus tas saviļņo. Mēs esam viena no mazākajām Latvijas pilsētām, bet esam arī ļoti īpaša vieta – tomēr Krišjānis Valdemārs, Elku liepa… (..) Pašlaik parkā ir iestādīti vairāki ozoli, liepas un dekoratīvā ābele. Ir doma, ka līdz nākamā gada pavasarim tiks izstrādāts plānojums visam parkam, lai jebkurš cilvēks, protams, pirms tam piesakoties, varētu iestādīt šajā parkā koku, dekoratīvu krūmu vai kā citādāk," pauda Dzenis.

Laimes koku stādīšanas ideja ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Valdemārpils plāno nupat izveidoto parku turpināt attīstīt. "Man liekas, laime mums reizēm pietrūkst vairāk nekā nauda, un tāpēc mums ir jāstrādā pie tā, lai Latvijā būtu vietas, kur cilvēki tik tiešām iziet un godīgi un no visas sirds vēl laimi sev, savai tautai, Latvijai un planētai kopumā," teica Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme.

Savam ozolam prezidents vēlēja reiz kļūt tikpat diženam kā Valdemārpils Elku liepai. Pēc brīža viņš dižkoku apmeklēja arī klātienē, un atzina, ka ar savu vēlējumu nebūt neesot pārspīlējis – Laimes koku parkam esot potenciāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti