Vairāk nekā 1200 skolēnu kārto iestājpārbaudījumu uzņemšanai 7. klasē Rīgas Valsts ģimnāzijās

Sestdien, 14. maijā, sešās Rīgas Valsts ģimnāzijās notiek vienotais iestājpārbaudījums uzņemšanai 7. klasē. Tas nozīmē, ka skolēns kārto iestājpārbaudījumu vienu reizi un ar eksāmena rezultātu var startēt uz jebkuru no sešām Rīgas Valsts ģimnāzijām. Kopumā vēlmi mācīties Valsts ģimnāzijās izrādījuši vairāk nekā 1200 skolēni. Visās sešās ģimnāzijās jauniešiem šodien jākārto eksāmens matemātikā, bet Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā arī iestājpārbaudījums kādā no izvēlētajām svešvalodām – vācu vai angļu.

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā dienas vidū ir klusi un mierīgi, jo vairāk nekā 250 jaunieši šobrīd kārto eksāmenu matemātikā. Tas ilgst trīs stundas. Un pēc tam tie, kuri vēlas mācīties tieši šajā skolā – Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā – kārtos eksāmenu kādā no svešvalodām – vācu vai angļu.

Skolēnu pārdomās īsi pirms eksāmena
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Īsi pirms eksāmena Latvijas Radio izdevās aprunāties ar vairākiem skolēniem, kuri ieradušies uz eksāmenu, un teju visi neslēpa, ka ir satraukušies. Jaunieši gan atzina, ka lielāks satraukums ir par matemātikas eksāmenu nevis svešvalodas:

"Labi. Satraukums nav."

"Satraukums liels. Īpaši par matemātiku un teksta uzdevumiem. Par to, ka es kaut ko varu aizmirst. Bet es it kā visu zinu."

"Normāli. Diezgan uztraukusies. Drīzāk par matemātiku, nekā valodām."

"Es esmu ļoti satraukta, un man ir bail, ka es nenolikšu eksāmenu."

"Man ir cerība tikt uz kādu labāku skolu Latvijā, un par to arī ir lielākais satraukums, ka būs grūti."

Vecāku pārdomas
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

Daudzus jauniešus uz eksāmenu pavadīja vecāki un Latvijas Radio izdevās aprunājās arī ar dažiem un noskaidroja, ka šodien bez līdzi jušanas neiztikt.

"Tā kā pati kārtotu eksāmenu. Ir neliels uztraukums, bet jāpamēģina. [Bērns jutās] tieši tāpat. Šķita, ka visu ir aizmirsis un neko vairs nesaprot. Būs jau labi."

"Ceru, ka viss būs labi. Man nav satraucoša sajūta. Es arī teicu bērnam, ka tās nav dzīves beigas. Būs labi priecāsimies. Ja neveiksies, tad meklēsim citu alternatīvu."

Latvijas Radio aprunājas arī ar Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas direktori Gundegu Mucenieci, kura pauda, ka vēlme mācīties tieši šajā skolā neatpaliek no pagājušā gada. Šodien eksāmenu kārto vairāk nekā 250 jaunieši, un vidēji konkurss ir divi bērni uz vienu vietu.

Anita Pēterkopa: Interese par iestāšanos kādā no sešām Rīgas valsts ģimnāzijām ir nemainīgi liela
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Šāda kārtība, ka notiek vienots iestājpārbaudījums, lai iestātos 7. klasē kādā no sešām Rīgas Valsts ģimnāzijām, ir vairāk nekā septiņus gadus. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Anita Pēterkopa Latvijas Radio pastāstīja, ka šogad interese bija liela: "Šogad bija vairāk nekā 1200 pieteikumu, bet ja mēs salīdzinām ar situāciju, kāda bija pagājušo gadu, tad pieteikumu skaits nav būtiski mainījies. Interese par iestāšanos kādā no sešām Rīgas valsts ģimnāzijām ir nemainīga. Uz nākamo mācību gadu Rīgas valsts ģimnāzijās būs atvērtas 23 klases. Ja skatāmies pēc pieteikuma skaita, tad konkurss ir divi bērnu uz vienu vietu. Bet ja runājam par to, kāds ir reāls konkurss uz katru no Rīgas Valsts ģimnāzijām, tad to varēs secināt pēc tam, kad ir iestājpārbaudījumu rezultāti un izglītojamie piesakās konkursam konkrētās valsts ģimnāzijās. Vienmēr ir bijis tā, ka lielākais konkurss ir uz 1. Valsts ģimnāziju."

Katra Rīgas valsts ģimnāzija ir izdevusi savus iekšējos noteikumus, kas nosaka kārtību, kā izglītojamie tiek uzņemti 7. klasē un kā norit konkurss. Šajos iekšējos skolas noteikumos tiek noteiktas gan minimālās prasības, cik procentu slieksnis eksāmenā jāsasniedz, lai var iestāties konkrētajā ģimnāzijā. Tāpat tiek noteiktas papildprasības, piemēram, vērtējums konkrētos mācību priekšmetos beidzot 6. klasi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt