Uzsāk valsts atbalsta izmaksu auklītēm un privātajām izglītības iestādēm

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sākusi pirmo valsts atbalsta izmaksu uzsāktajiem pasākumiem pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidēšanai. Finansējumu jau saņēmuši bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji jeb aukles, līdzekļi šonedēļ sākti pārskaitīt arī izglītības pakalpojuma sniedzējiem jeb privātajām izglītības iestādēm, pavēstīja IZM pārstāve Dita Bukovska.

Plānots, ka valsts atbalsts palielinās bērnu skaitu, kuriem nodrošināta pirmsskolas izglītība, vienlaikus bērnu vecākiem sniedzot iespēju atgriezties darba tirgū.

Par septembri IZM saņēma kopumā 86 pieteikumus no auklītēm (fiziskām un juridiskām personām) valsts atbalsta saņemšanai. Pozitīvs lēmums par atbalsta izmaksu pieņemts 66 gadījumos. Auklītēm pagājušajā nedēļā pārskaitīts valsts atbalsta finansējums vairāk nekā desmit tūkstošu latu apmērā par kopumā 213 bērnu pieskatīšanu.

Iemesls atbalsta piešķiršanas atteikumam galvenokārt bijis tas, ka bērns nav uzņemts pašvaldības rindā, kuras sarakstus pašvaldības norādītajos termiņos iesniegušas IZM. Atsevišķos atteikuma gadījumos nav bijusi pārbaudīta pieteicēja atbilstība noteiktajām prasībām un aukle vēl nav reģistrēta Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Retākos atteikuma gadījumos bērns vēl nav sasniedzis noteikto pusotra gada vecumu, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi.

IZM par septembri saņēmusi 120 pieteikumus no privātajām izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas. Valsts atbalsta saņemšanai pieteikts 4461 bērns, kurš uzņemts pašvaldības rindā, taču izglītības pakalpojumu saņem privātajā izglītības iestādē. IZM uzsākusi valsts atbalsta izmaksu izglītības pakalpojuma sniedzējiem par septembra mēnesi aptuveni 200 tūkstošu latu apmērā.

Visaktīvāk auklīšu pakalpojumu un pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašlaik izmanto Rīgā un Pierīgas novados,  kā arī lielajās pilsētās - Jelgavā, Liepājā, Jūrmalā.

Jau ziņots, ka šā gada 1.septembrī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi par prasībām bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtību. Vienlaikus spēkā stājās noteikumi, kas paredz valsts atbalsta piešķiršanu bērniem no pusotra gada vecuma līdz obligātās sagatavošanas pamatizglītības ieguvei uzsākšanai, kuri uzņemti pašvaldības rindā, taču izglītības pakalpojumu saņem pie privātā pakalpojumu sniedzēja.

Papildinformācija par minētajiem valsts atbalsta pasākumiem:

http://izm.izm.gov.lv/nozares-politika/izglitiba/vispareja-izglitiba/aktualitates/10183.html (IZM mājaslapa)

http://www.ikvd.gov.lv/bernu-uzraudzibas-pakalpojuma-sniedzeju-registracija.html

(IKVD mājaslapa)

Uzzināt būtiskāko informāciju par auklīšu pakalpojumu iespējams arī Valsts kancelejas izstrādātajā infografikā. Tajā viegli uztveramā veidā skaidrots, kā kļūt par sertificētu auklīti, kā pieprasīt valsts atbalstu un kā veidojas atbalsta summas apmērs:

http://www.izm.gov.lv/infografiks.htm

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti