Uzņēmumam «Brief» nosaka naudas sodu par kavēto Latvijas–Baltkrievijas robežas dzeloņstiepļu žoga piegādi

Uzņēmumam "Brief" noteikts vairākus desmitus tūkstošus eiro liels sods par vasaras beigās savlaicīgi nepiegādāto dzeloņstiepļu žogu Latvijas–Baltkrievijas robežas aizsardzībai.

"Brief" vasarā uzvarēja Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) organizētajā iepirkumā par dzeloņstiepļu žoga Latvijas–Baltkrievijas robežas aizsardzībai piegādi. NVA septembrī paziņoja, ka uzņēmums laikā piegādi nav veicis. Aģentūra nolēma neturpināt sadarbību ar konkrēto uzņēmumu un izvēlējās citu pretendentu. 111 kilometrus dzeloņstieples SIA "Brief" bija apņēmusies piegādāt par 488 400 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Tagad NVA pārstāve Vendija Pikše-Kučma apliecināja, ka par saistību neizpildi uzņēmumam ir paredzēts līgumsods. Soda apmēru aģentūrā neatklāja, jo to patlaban neatļauj normatīvie akti. Patlaban NVA rīcībā nav informācijas, ka sods būtu samaksāts.

Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC) ir noslēdzis līgumu ar "Brief" arī par Covid-19 antigēnu paštestu iegādi par aptuveni 4 miljoniem eiro. Prece uzņēmumam jāpiegādā līdz 9. decembrim.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Brief" reģistrēts 2015. gada oktobrī un tā pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Ildze Voita. 2020. gadā uzņēmums strādāja ar 6,048 miljonu eiro apgrozījumu un 683 024 eiro peļņu.

KONTEKSTS:

Konkursā par dzeloņstiepļu žoga Latvijas–Baltkrievijas robežas aizsardzībai piegādi uzvarēja kompānija "Aimasa". Iepriekš uzņēmums "Brief" nespēja izpildīt pasūtījumu, tāpēc ar to sadarbību neturpināja. Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas būvē aptuveni 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu pagaidu žogu. Tas nosegs kritiskākās robežas vietas. Uzlikts arī Slovēnijas dāvinājums, kas pietika 1,7 kilometrus garam posmam.

Noslēgti vēl divi līgumi par 74 kilometru cita tipa dzeloņstiepļu piegādi Latvijas-Baltkrievijas robežas aizsardzībai. "Aimasa" piegādās 49 kilometrus par 484 500 eiro, bet uzņēmums "DN Sistēmas" piegādās 25 kilometrus par 239 217 eiro. 

Latvijas–Baltkrievijas robežas pastāvīgā žoga nodošanu ekspluatācijā plānota ne vēlāk kā līdz 2024. gadam. Iekšlietu ministre iepriekš uzsvērusi, ka nodošana ekspluatācijā prasa laiku, taču pats žogs jau būs uzbūvēts ātrāk.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī. 19. oktobrī ārkārtējā situācija pierobežā ar Baltkrieviju pagarināta vēl par trim mēnešiem – līdz 10. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt