Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Zolitūdes veikala «Maxima» apsargs neierodas uz tiesu

Uz Zolitūdes tiesu policijai neizdodas atvest «Maxima» bijušo apsargu

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā policijai ceturtdien, 26.aprīlī, uz tiesas sēdi neizdevās piespiedu kārtā atvest sagruvušā veikala „Maxima” bijušo apsargu Igoru Vītolu, kurš saskaņā ar vairāku cietušo liecībām, iespējams, liktenīgajā novembra dienā atslēdzis trauksmes signalizāciju.

Šī ir kārtējā reize, kad Vītols nav ieradies uz Zolitūdes traģēdijas tiesu. Policija tiesai skaidroja, ka ceturtdienas rītā plkst.6.45 izbrauca uz norādīto adresi, taču durvis neviens neatvēra. Tāpēc cietušo, kuru vēlas uzklausīt tiesa, atvest neizdevās.

Advokāte Dace Ozoliņa to skaidroja ar Vītola veselības stāvokļa pasliktināšanos – viņš esot ievietots ārstēšanās iestādē, privātajā klīnikā "Dzintari".

"Viņš ir nogādāts ārstniecības iestādē pēc pēkšņas un faktiski straujas veselības stāvokļa pasliktināšanās. Cietušā Igora Vītola ārstēšanās turpinās visus šos četrus gadus. Nekļūdīšos, ja teikšu, ka medicīniskie dokumenti faktiski sasniedz viena sējuma apmērus," teica advokāte Dace Ozoliņa.

Neirožu klīnika "Dzintari" Mellužos atrodas tieši līdzās SPA viesnīcai, un, kā teikts klīnikas mājaslapā, tās klientiem tiek piedāvāts apmesties viesnīcas numuriņos.

Līdz ar Vītola neierašanos prokuratūra prasa cietušajam piemērot naudassodu minimālās mēnešalgas apmērā, ņemot vērā, ka Vītola pārstāve šodien neiesniedza dokumentus, kas apliecina viņas klienta ārstēšanos stacionārā, un par to iepriekš neinformēja arī policiju un tiesu.

Prokurore Jekaterina Kušakova Vita Anstrate

  Prokurore Jekaterina Kušakova arī pauda, ka Vītols tādējādi izrāda necieņu pret tiesu: “Viņš ir pratināms tiesas sēdē, jo nepieciešams noskaidrot svarīgos momentus, un tas ir svarīgi tieši apsūdzībai. (..) Mēs uzskatām, ka tā ir necieņa pret tiesu. Un ir Kriminālprocesa likuma nosacījumi, kas šajā gadījumā pastāv, jo viņš neiesniedza nekādu medicīnisko dokumentāciju. Tāda iespēja viņam bija, jo, kā bija dzirdams no advokāta, ka viņš jau vakar zināja, ka viņš būs ievietots stacionārā. Līdz ar to viņam bija pietiekoši laika, lai paziņotu tiesai par savu neierašanos šodien." 

  Par Vītola neierašanos sašutumu pauda citi traģēdijā cietušie.

  Uzklausot visus procesa dalībniekus, tiesa lēma, ka Vītola liecības ir būtiskas, bet turpmāk viņa pratināšanu varētu organizēt video konferences formātā.

  Tam neiebilda arī advokāte Ozoliņa, kurai uzdots nedēļas laikā noskaidrot, kad tas varētu būt iespējams. Tomēr jāatgādina, ka arī šādā gadījumā, prognozējams, uz rezultātu paļauties nevarēs, jo advokāte gan šodien, gan iepriekš izteikusies, videokonferenci atbalstot, bet Vītolam esot problēmas skaidri izteikties.

  "Šo jautājumu arī es nevaru komentēt, jo tā ir sensitīva informācija. Tā skar viņa veselības stāvokli. Es nevaru apgalvot, ka viņš ir spējīgs runāt un paust šo savu liecību skaidros mutvārdos," sacīja Ozoliņa.

  Nākamā tiesas sēde gaidāma 8.maijā, kad izvaicās aizstāvības pieteiktos lieciniekus.

  KONTEKSTS:

  Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanā viens no ekspertiem tiesā norādīja – pārslodze bija tāda, ka jumts jebkurā gadījumā būtu iegruvis.

  Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015.gada 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti