Panorāma

Varakļānos – bez reformas un bez pārmaiņām

Panorāma

Panorāma

Ukraiņi aicina pret bēgļiem izturēties ar iecietību

Ukraiņi Latvijā mēdz saskarties ar naidīgumu; aicina uz iecietību pret bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

“Nedod Dievs, mums nonākt tādā situācijā, kādā pašlaik ir bēgļi no Ukrainas,” saka izmisusi ģimene, kuras meita – Ukrainas pilsone Latvijā – vairākkārt saskārusies ar neiecietību. Ģimene norāda – pārmetumi ļoti sāp. Tāpēc aicina pirms runāšanas un pārmetumu rakstīšanas apdomāties.

Natālija ir ukrainiete, kura Latvijā dzīvo piecus gadus. Sākoties Krievijas iebrukumam viņas dzimtenē, Latvijā pie viņas ieradās meita ar mazmeitu no Ukrainas. 

Natālija un Andris šoreiz nākuši runāt meitas vārdā. Viņi norāda, ka jaunā sieviete Latvijā vairākkārt saskārusies ar neiecietību tieši tautības dēļ.

“Viņa baidās staigāt pa parku blakus mājām tāpēc, ka cilvēki, kas runā krieviski, kā dzird, ka meita runā ukraiņu valodā... Viņa apgriežas un iet atpakaļ,” pastāstīja Natālija.

Nupat meitu apkrāpusi kāda krieviski runājoša sieviete, kura pārdeva preces zīdaiņiem. Pērkot bērna barošanas krēsliņu par 20 eiro, pārdevēja no bēgles paņēmusi 50 eiro banknoti, bet atlikuma vietā nievājoši norādījusi, ka ukraiņi visu gribot par brīvu.

“Viņa ļoti labi zināja, ka meitene ir no Ukrainas. Un es domāju, ka viņa tajā brīdī, kad brauca un veda to krēslu, jau domāja, kā es to izdarīšu un tikai tādēļ, ka tā ir iebraucēja un Ukrainas pilsone,” uzskata Natālija.

Natālija un Andris necer atgūt naudu, taču vēlas, lai cilvēki saprot, ka bēgļi šeit ir neapskaužamu iemeslu dēļ. Viņi sēro par tuvinieku zaudējumu, bet negrib ciest no neiecietības Latvijā. Tāpēc par notikušo viņi uzrakstīja iesniegumu policijai.

“Nav mūsu spēkos tur izlabot viņas attieksmi un pamainīt, jā, bet kaut kādus darbus sabiedrības labā, lai viņa izjūt to... Es gribu, lai cilvēki domā, ko viņi dara, ko viņi runā,” skaidroja Andris.

Saistībā ar pārkāpumiem pret ukraiņiem Valsts policija kopš kara sākuma sākusi 96 kriminālprocesus, 240 administratīvā pārkāpuma procesus un 103 resoriskās pārbaudes. Lielākā daļa no tiem saistīti ar militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu atainošanu vidē vai infrastruktūras objektiem.

“Mums ir arī fiksēti pāris notikumi saistībā ar tīšu miesas bojājumu nodarīšanu Ukrainas valstspiederīgajiem, kā arī ir atsevišķi gadījumi, kad kādam ir izteikti draudi,” informēja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Saskaroties ar neiecietību tautības dēļ, Valsts policija aicina vērsties pie likumsargiem un rakstīt iesniegumu, kā arī saglabāt visus pierādījumus, piemēram, naidīgos komentārus savstarpējā sarakstē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti