Dienas ziņas

Liepājas Karostas cietumam – 15 gadu

Dienas ziņas

Olainē veido vēstures izziņas maršrutu

Apbraucamais ceļš caur parku

Tukumnieki pikti par pagaidu ceļa izveidošanu Durbes parkā

Tukumnieki ir neapmierināti, ka Slocenes ielas remonta laikā kā pagaidu ceļš ir izvēlēta Durbes parka paliene.

Ap  600 metrus garā Slocenes iela Tukumā ir viena no piecām ielām, kuras rekonstrukcija tiks īstenota Eiropas Savienības finansētā programmā, kurā atbalstu var saņemt tikai uzņēmējdarbībai plānoto vai izmantoto teritoriju atjaunošanai.

“Pašvaldība var realizēt Eiropas struktūrfondus vienu eiro pret vienu eiro, ko iegulda uzņēmējs, vai arī pret radītajām darba vietām, kur vienas darba vietas vērtība ir 41 000 eiro,” norāda Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (Vietējā partija).

Projekta pirmajā kārtā tiks rekonstruēts tikai rūpnīcai pieguļošās teritorijas posms. Ielas daļa, uz kuras atrodas privātīpašumi, remontu sagaidīs, ja no šajā programmā Tukumam piešķirtajiem pieciem miljoniem eiro būs vēl kas palicis pāri. “Tas varētu būt pēc visu projektu kopēju cenu aptauju pabeigšanas, kad mēs redzēsim, cik mums vēl paliek līdzekļu, lai varētu projektus, kuriem ir paredzētas otrās kārtas, realizēt,” norāda Lukmans.

Iebraukt un izbraukt no Slocenes ielas iedzīvotāji var tikai pa posmu, kur rekonstrukcija sāksies jau jūlijā, tāpēc pa Durbes parka palienes zonu tiek būvēts vienvirziena pagaidu grants ceļš ar iebraukšanas kabatām. “Esošais celiņš tiks paplašināts līdz trīs metriem, un, lai to ierīkotu, atsevišķās vietās būs nepieciešams izņemt ārā kokus, kuru diametrs ir mazāks par 12 centimetriem,” pauž Tukuma novada domes arhitektūras nodaļas vadītāja Zane Koroļa.

Kā atzīst Valsts vides dienests, ietekmes uz vidi novērtējums šim projektam neesot nepieciešams, tomēr šādam risinājumam piekrīt vien retais.

“Es domāju, ka tā ir ļoti laba pastaigu vieta. Tas ir galīgi garām ar to visu rekonstrukciju,” saka tukumniece Ilva. Viņu papildina tukumnieks Andris. “Var pa rūpnīcas teritoriju apbraucamos ceļos uztaisīt. Var pāri upei uztaisīt. Tas arī būtu daudz lētāk,” bilst Andris.

Šāda alternatīva gan praktiski neesot iespējama, jo daļa no gājēju celiņa, kas ved pār upi, ir privātīpašums. Turklāt aprēķini liecinot, ka tā izmaksas pārsniegtu 60 000 eiro, bet pagaidu ceļš caur parku vien ap 7000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt