Dienas ziņas

Ķirbju dižošanās Kuldīgā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Muitas Kinoloģijas dienestam top suņu apmācības bāze

Topošajā Rēzeknes Kinoloģijas centrā muitas darba suņus cer apmācīt reālajai dzīvei pietuvinātos apstākļos

Nākamgad Rēzeknē darbu sāks Kinoloģijas dienesta apmācību centrs, kurā trenēt suņus reālajai dzīvei pietuvinātos apstākļos.

Springerspaniels Bono ir viens no VID Muitas pārvaldes kinoloģijas dienesta suņiem, kura ikdienas darbs saistīts ar apslēptās skaidrās naudas meklēšanu. Kopumā kinoloģijas dienestā strādā ap 40 suņiem, un arvien biežāk darbam tiek piesaistīti  medību šķirņu pārstāvji. Pie kinologiem dzīvnieki nonāk vecumā no 6 līdz 18 mēnešiem. Tos apmāca kādā no trim specializācijām – skaidrās naudas, narkotisko vielu vai tabakas izstrādājumu meklēšanā. apmācības ilgst četrus mēnešus. Pašlaik tās norisinās Rīgā brīvostas teritorijā un Rēzeknē. Lai uzlabotu suņu apmācības sistēmu, Rēzeknē tiek veidota moderna materiāli tehniskā bāze suņu trenēšanai apstākļos, kas maksimāli pietuvināti reālajai dzīvei.

"Šiem suņiem mums ir jārāda apmācības procesā tādi apstākļi, ar kuriem dzīvē viņš varbūt nesaskarsies. Mēs esam diezgan daudz pakļauti laikapstākļiem, kaut kādam citām lietām, kuras mēs nevaram kontrolēt. Vai tur būs lietus, vai karsts, vai vēl kaut kas tamlīdzīgs. Četru mēnešu laikā mēs nespējam īstenībā izpildīt to programmu, kas jāpilda, jo bija dienas un pat nedēļas, kad darbs vairāk vai mazāk tiek paralizēts. Lai tā nebūtu, mēs attiecīgi veidojam šo bāzi.

Te būs mērķtiecīgi domāta apmācību laboratorija darba suņu spēju nostiprināšanai un attīstīšanai,"

stāstīja Kinoloģiska dienesta vecākais muitas eksperts Valdis Bikovskis.

Jaunā bāze tiks izvietota vecās noliktavas un garāžu telpās, kas darbu gaitā tiks pārbūvētas. Turpmāk tajās tiks izveidotas suņu apmācību un saimniecības telpas, kā arī suņu uzturēšanas voljērs.

"Tur būs paredzēts izvietot gan akustiskās sistēmas, ar kuru mēs varēsim radīt kādus mākslīgus trokšņus. Lidosta, lidmašīna, suņi, dzīvnieki, viss kaut kas... Plus mēs varēsim regulēt temperatūru - veidot slēpņus pie lielākiem plusiem, zemākiem mīnusiem. Papildus varēsim veikt transportlīdzekļu apskati. Tāpat tur būs divi līmeņi. Attiecīgi suņi strādās augšā, suņi strādās lejā, kad arī viņi ir virs zemes, kas ikdienā mums sastopams, it sevišķi pārmeklējot automašīnas," skaidroja Bikovskis.

Pašlaik suņu darbs aizliegto vielu, skaidrās naudas un cigarešu meklēšanā tiek atzīts par visefektīvāko, jo vidēji 800 noziegumus gadā atklāj tieši dienesta suņi.

Eksperts kā vienu no piemēriem min automobilī paslēptās 700 000 eiro lielās naudas summas atklāšanu septembrī. Muitas Kinoloģijas dienesta apmācību centrs pagaidām būs vienīga šāda tipa bāze valstī. Plānots, ka tas uzsāks darbību jau nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt