Tiesai nodod lietu pret priesteri Zeiļu par seksuālu vardarbību

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu divu personu apsūdzībā par seksuālu vardarbību personu grupā, tostarp katoļu priesteris Pāvels Zeiļa.

Prokuratūra paziņojumā medijiem, neminot apsūdzēto vārdus, informēja, ka saskaņā ar apsūdzību noziedzīgie nodarījumi izdarīti no 2017. gada 2018.gadam. Viens no apsūdzētajiem veica dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, izmantojot nepilngadīgā cietušā uzticību un atkarību, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kas notika 2017.gada martā. Savukārt no 2017.gada beigām līdz 2018.gada augustam šī persona veica dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli un uzticību, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Persona apsūdzēta par sevišķi smagu noziegumu – seksuālu vardarbību personu grupā.

Zināms, ka otra persona – priesteris Pāvels Zeiļa – apsūdzēta par cilvēku tirdzniecību un dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā personu grupā, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Viņš apsūdzēts par tādiem sevišķi smagiem noziegumiem kā seksuāla vardarbība un cilvēku tirdzniecība.

Sākotnēji krimināllietā tika apsūdzētas trīs personas, taču 2019.gada 7.jūnijā kriminālprocess izbeigts pret vienu apsūdzēto sakarā ar viņa nāvi.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai. Un prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

2018.gada septembrī aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esošas personas seksuālu izmantošanu un cilvēktirdzniecību, policija aizturēja trīs personas, Zeiļam un vēl vienai personai piemērojot drošības līdzekli - apcietinājumu. Priesteris pret sevi vērstās apsūdzības noraida.

Vēlāk viņš atbrīvots pret drošības naudu, devies pensijā un uzturas klosterī Viļānos, kas cilvēkiem no ārpuses nav pieejams. Tomēr, kā zina stāstīt vietējie, dažkārt viņš turpina vadīt dievkalpojumus un pat pieņem grēksūdzes.

Pēc priestera aizturēšanas daudzi rēzeknieši un apkārtnes ļaudis pauda sašutumu par priestera aizturēšanu. Rēzeknē arī tika sarīkots pikets, lai paustu atbalstu un aizstāvētu Zeiļu. Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, komentējot Zeiļa  apcietināšanu, pauda - ja policijas aizdomas apstiprināsies, tad priesterim jāsaņem sods.

Savukārt LTV uzklausīja šajā lietā cietušo vīrieti, kurš pastāstīja, ka ar saviem pāridarītājiem – diviem padzīvojušiem vīriešiem virs 60 gadu vecuma vārdā Pēteris un Aivars – iepazinies Rīgas autoostā. Garīgi atpalikušais puisis sākumā pat īsti neesot sapratis, ka ar viņu tiek darīts kas pretlikumīgs. Nolaupītāji nokārtojuši, ka viņš tiek izrakstīts no pansionāta un pārceļas pie viņiem uz pastāvīgu dzīvi. Tad sākuši viņu vadāt apkārt un “tirgot” citām personām. Tostarp arī pie mācītāja, kura vārdu cietušais nav zinājis, bet pēc attēla atpazina, ka tas bijis Zeiļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti