Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Daini Loci

Suņa skološanas ābece: Barošana

Suņa skološanas ābece: Barošana

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" aizsāka sižetu sēriju, kas veltīta suņu skološanai, iepazīstinot ar galvenajiem principiem, kā saimniekam jāizturas pret savu suni, un to, kā notiek suņu apmācības process, lai rezultātā iegūtu paklausīgu un draudzīgu četrkājaino draugu. Ļoti svarīga ir suņa barošana. Nepareizs barošanas rituāls var novest pie tā, ka sunim nenāks ne prātā klausīt savu saimnieku.

Pūce ir draudzīga, aktīva suņu meitene, ar kuru kopā turpmākās nedēļās iepazīsim suņa skološanas ābeces pašus pamatus, lai rezultātā iegūtu paklausīgu, laimīgu un socializētu dzīvnieku. Viens no pirmajiem nosacījumiem, lai tiktu pie ideāla četrkājainā drauga, ir ievērot ēšanas rituālu.

"Tas, kurš kontrolēs ēdienu, tas būs galvenais ciemā. Līdz ar to mums vajag panākt, ka suns nevis prasa - dod ēst, dod ēst! - un es viņam pakļaujos, bet viņš ēd tikai tad, kad es viņam esmu atļāvis. Lai viņš saprastu, ka es viņam esmu atļāvis, viņam vispirms vajag aizliegt. Bļoda stāv zemē, un viņš mierīgi gaida," saka Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.

Ēšanas rituālu iemācīt ir pavisam vienkārši jebkuram sunim jebkurā vecumā. "To vajag iemācīt pilnīgi pretēji, kā tas liekas normālam latvietim. Viņš iedomājas, ja sunim vajag kaut ko aizliegt, tad ir jābļauj un ir vēlams uzšaut. Bet suns jau nezina, kā ir jādara un ko es gribu. Sodīt viņu par to, ko viņš nezina, tā ir jocīga filozofija," atzīst Lielpēteris.

Tā vietā talkā nāk pacietība, un nedrīkst pieļaut situāciju, ka ēdiens sunim ir brīvi pieejams jebkurā laikā visas dienas garumā. Sunim ir savas ēdienreizes, tāpat kā mums cilvēkiem. "Pirmkārt, kamēr viņš lēkā, es nedrīkstu vispār neko. Kamēr viņš ir uzvilcies, es nekomunicēšu. Tad, kad nomierinās, es esmu gatavs ar viņu sākt runāt. Es viņam stāstīšu nevis verbāli, bet ar savu ķermeņa valodu un uzvedību. Ja suns šādi mierīgi sēž, tad ēdiens pamazām tuvosies. Ja mēģinās atņemt, es atkal nedošu. Lai ātrāk saprot, kamēr sēž, - iedodam nedaudz no rokas ēst, malacis. Nevajag runāt. Viss, ko jūs teiksiet, viņu tikai uzvilks," norāda Lielpēteris.

Pāris dienas šādā veidā jāpamācās pie katras ēdienreizes, un drīz vien Pūce jau automātiski gaidīs komandu, kad drīkst ēst. Šie noteikumi jāievēro katru dienu bez izņēmumiem. Noteikumiem nav brīvdienu. "Ļoti svarīgi ir, ja suns visu neizēd, tad barību nedrīkst atstāt. Līdz ko aiziet no bļodas projām, tā bļodu ievietojam plauktā un dodiet tikai nākamajā ēdienreizē. Ja atstās, viņa pati sāks kontrolēt ēdienu un paklausība pazudīs," tā Lielpēteris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt