Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Alūksnes muzejā atjaunota Knospes koka klarnete

Gūst prieku strādājot par skolotāju

Stilīga, mīļa un stingra. Sandra Balode atgriežas Aizputē un kļūst par skolotāju

Svētdien Latvijā atzīmē skolotāju dienu. Pēc atgriešanās no prombūtnes ārzemēs, aizputniece Sandra Balode, liekot lietā iegūtās svešvalodu zināšanas, pirms četriem gadiem pieņēma jaunu izaicinājumu un kļuva par skolotāju. Skolēni viņu raksturo kā stilīgu, mīļu un stingru. 

Savulaik Sandra Balode ieguvusi augstāko izglītību tūrisma jomā un aptuveni 10 gadu darba pieredzi Spānijā. Kā atzīst Sandra, pēc atgriešanās dzimtajā Aizputē darbs atradis viņu, jo bagāžā bijusi gan angļu, gan spāņu valoda, bet skolās trūcis svešvalodu speciālistu. Tas ir bijis jauns izaicinājums, lai izvēlētos studēt pedagoģiju un sāktu strādāt skolā.

"Viens no iemesliem, kāpēc es to daru, ir tādēļ, ka tas visu laiku ir mainīgs. Visur ir nestandarta situācijas, kas uztur adrenalīnu, un ir dzinulis uz priekšu strādāt," stāsta Māteru Jura Kazdangas pamatskolas skolotāja Sandra Balode.

Šis jau ir ceturtais mācību gads, kas Sandrai Balodei sācies Māteru Jura Kazdangas pamatskolā, kura ir pamata darbavieta. Šeit viņa māca angļu valodu bērniem no 1. - 9.klasei, ir arī audzinātāja 6. klasei - 12 puišiem un četrām meitenēm, kas ir vēl viens izaicinājums.

"Ļoti interesanta, jauka, forša, stilīga, mīļa un stingra," skolotāju raksturo 6.klases skolniece Anete Petrevica.

"Ar bērniem jāprot atrast kopīgais punkts, kurā mēs saslēdzamies, kurā es zinu, kas viņu dzīvē ir aktuāls, un varu uz to atsaukties savā priekšmetā, ko mācu. Tādā veidā varu viņu uzmanību noturēt, noķert un veidot dialogu ar bērniem," stāsta Balode.

Skolēniem ir ļoti augsta motivācija apgūt angļu valodu, atzīst skolotāja. Lieti noderot arī pašas piemēri no ārvalstīs gūtās pieredzes. Tas rosinot jauniešus izzināt un saskatīt kopsakarības, apgūstot mācību tēmas. Par darba trūkumu vai zemu atalgojumu Sandra nesūdzas. Pašlaik angļu valodu viņa māca arī Aizputes vidusskolā. Savukārt Liepājā viņa māca spāņu valodu, bet šoruden iznākot arī mācīt latviešu valodu brīvprātīgajiem ārvalstu jauniešiem.

"Tas man palīdz arī skolā saprast, kā domā jaunieši, latviski veidojot teikumus, jo skolotājs jau daudzreiz to uztver kā pašu par sevi saprotamu," skaidro Balode.

Skolotāja darbs ir viens no dzīves aicinājumiem, ar pārliecību apgalvo Sandra Balode, atzīstot, ka šajā profesijā prieka mirkļus par paveikto varot atrast katru dienu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti