Steigā liktais Daugavpils cietokšņa bruģis jāpārliek

Daugavpils cietoksnī aptuveni pusei no atjaunoto ietvju jeb aptuveni vienam tūkstotim kvadrātmetru ir nepieciešama bruģa pārlikšana. Ceļu būves firma, lai iekļautos Eiropas Savienības fondu finansētā projekta izpildes grafikā, ietves un ielas Daugavpils cietokšņa teritorijā bruģējusi ziemā, un tas negatīvi ietekmējis atjaunošanas darbu kvalitāti.

Nesen liktais bruģis daudzviet jau ir izkustējies, veidojot bedres un iesēdumus. To jau paspējuši ievērot gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji.

„Nu, maigi izsakoties, ne visai,” saka Tomass, tūrists no Lietuvas. Savs viedoklis ir arī Leonīdam, kurš dzīvo turpat netālu. „Es domāju, ka netika šī bruģa likšanas tehnoloģija ievērota, temperatūras režīms un cits. Bruģis slikti stāv. Es esmu profesionāls celtnieks, kaut ko saprotu šajās lietās,” viņš stāsta un piebilst: „Protams, ka viss ir jāpārliek no jauna. Te jau kājas var nolauzt, bet, ja iebrauc tādā ieliekumā ar velosipēdu, vispār var nosisties”.

Arī pašvaldība konstatējusi notikušo, taču tā arī saka, ka šādu notikumu pavērsienu jau gaidīja. „Sakarā ar to, ka cietokšņa bruģis tika klāts vēlā rudenī, lai paspētu iekļauties Eiropas projekta noteiktajos termiņos, mēs jau iepriekš jutām un zinājām, ka tas būs jāpārliek, nevis jānomaina, bet jāpārliek, sagaidījām silto laiku, jūnijā mēs veicām pārbaudi, sastādījām aktus par tiem posmiem, kur bruģis jāpārliek,” saka Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes „Komunālās saimniecības pārvalde” vadītājs Aivars Pudāns.

Viņš piebilst, ka pašvaldībai bruģa pārlikšana nebūs jāfinansē. To uzņēmums „Binders” darīs par saviem līdzekļiem.

Lai izvairītos no līdzīgu situāciju atkārtošanās, ietvju un ielu posmu pārbruģēšanu plānots veikt laika apstākļos, kad gaisa temperatūra nebūs zemāka par plus 10 grādiem pēc Celsija skalas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti