Starp Centrāltirgus cigarešu tirgošanas lietā apcietinātajiem ir divi uzņēmēji

Starp "Rīgas Centrāltirgus" (RCT) cigarešu nelikumīgas tirgošanas lietā apcietinātajām četrām personām ir divi uzņēmēji, noskaidroja aģentūra LETA.

Viens no apcietinātajiem ir Vilnis Visors, kurš, kā liecina "firmas.lv" informācija, ir valdes loceklis tirgus teritorijas nomniekam "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā".

Atbilstoši kapitāldaļu turētāja Oļega Burova (GKR) šīs nedēļas rīkojumam, RCT ir uzteicis līgumu "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā". Līdz 13.janvārim nomniekam ir jāatbrīvo teritorija no tirdzniecības moduļiem un citas kustamās mantas, kā arī jāsakārto teritorija.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" dibināts 1991.gadā un pieder trim privātpersonām - Viktoram Baklaginam, Zanei Vilcānei un Radmilai Orlovai, kura ir norādīta kā uzņēmuma patiesā labuma guvēja. Pirms daudziem gadiem starp kādreizējiem šī uzņēmuma īpašniekiem bija arī Naina Cibuļska. Viņa savulaik bija arī RCT valdes priekšsēdētāja, taču amatu nācās pamest pēc tam, kad viņu 2008.gadā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Otrs apcietinātais ir Kaspars Ungurs, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Unguram atbilstoši "firmas.lv" informācijai pirms vairākiem gadiem daļēji piederēja automazgātava, bet līdz šī gada sākumam piederēja uzņēmums, kas darbojās automobiļu apkopes un remonta jomā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka pārējās divas apcietinātās personas ir kāda Irina Aļekseičeva un Jeļena Hitrenko, kuras uzņēmumu datubāzēs nefigurē.

Lai arī minētajām četrām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, tām vēl ir vairākas dienas laika, lai tiesas lēmumu pārsūdzētu Rīgas apgabaltiesā.

KONTEKSTS:

Novembra vidū “Rīgas centrāltirgus” teritorijā, administrācijas ēkā un SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta” nomātajā teritorijā Valsts policija veica vairāk nekā 80 kratīšanas, un ir aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Pēc policijas kratīšanām LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” publiskoja savu eksperimentu, kura laikā žurnālisti iefiltrējās šajā biznesā. Noskaidrots, kā tas darbojas un kā budžetam garām iet miljoni eiro, bet viena “točkas” saimnieka ienākumi mēnesī sasniedz 12 000 eiro.

Turklāt kontrabandas cigarešu tirgotājiem mēdz būt administratīvie sodi pat 100 tūkstoš eiro, bet piedzīt tos nevar, jo sodītajiem nav legālu ienākumu. Cits soda mērs par nelikumīgu cigarešu izplatīšanu likumā šobrīd nav paredzēts. Politiķi par konkrēto rīcību vēl nav vienojušies.

Pēc notikušā Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdevis tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”, un nomniekam teritorija jāatbrīvo līdz 13.janvārim.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti