Rīgas Centrāltirgus lauž līgumu ar «cigarešu mafijas» «apsēstās» teritorijas nomnieku

Rīgas Centrāltirgus (RCT) ir uzteicis līgumu nomniekam SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta”, kura apsaimniekotajā teritorijā ir notikušas kratīšanas saistībā ar nelegālo cigarešu tirdzniecību. Teritorija ir jāatbrīvo līdz 13. janvārim, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Rīgas domes priekšsēdētājs, Rīgas Centrāltirgus kapitāldaļu turētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) norādīja - ja nomnieks vilcināsies ar teritorijas atbrīvošanu, tas tiks izdarīts ar pašvaldības spēkiem, vēlāk regresa kārtībā piedzenot izdevumus no jau bijušā nomnieka.

 “Turpmāk arī visos Rīgas Centrāltirgus (RCT) nomas līgumos būs atrunāts, ka nomas līgumi no RCT puses var tikt nekavējoties pārtraukti gadījumā, ja tiesībsargājošās iestādes konstatē kādus pārkāpumus,” uzsvēra Burovs.

27. novembrī pašvaldības AS “Rīgas Centrāltirgus” ir nosūtījusi SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta” paziņojumu par līguma laušanu. Līguma izbeigšanas termiņš ir 13. janvāris.  

“Rīgas Centrāltirgus” paziņojumā medijiem informēja, ka līgums ar nomnieku izbeigts, “pamatojoties uz to, ka kratīšanas laikā nomnieka iznomātājā teritorijā tika atrastas preces, kuras aizliegts pārdot vai izplatīt saskaņā ar normatīvajiem aktiem, proti, tabakas izstrādājumi bez akcīzes marķējuma”.

Nomniekam ir līdz 13.janvārim jāatbrīvo teritorija no tirdzniecības moduļiem un citas kustamās mantas, kā arī jāsakārto teritorija.

RCT arī strādā pie jauna apsardzes pakalpojuma nolikuma, kas paredz RCT teritorijas apsargāšanu nodot ārpakalpojuma sniedzējam.

Tirgus vadība arī uzsvēra, ka administrācijas ēkā kratīšanas laikā netika atrasts nekas pretlikumīgs.

KONTEKSTS:

Novembra vidū “Rīgas centrāltirgus” teritorijā, administrācijas ēkā un SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta” nomātajā teritorijā Valsts policija veica vairāk nekā 80 kratīšanas, un ir aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Pēc policijas kratīšanām LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” publiskoja savu eksperimentu, kura laikā žurnālisti iefiltrējās šajā biznesā. Noskaidrots, kā tas darbojas un kā budžetam garām iet miljoni eiro, bet viena “točkas” saimnieka ienākumi mēnesī sasniedz 12 000 eiro.

Turklāt kontrabandas cigarešu tirgotājiem mēdz būt administratīvie sodi pat 100 tūkstošus eiro, bet piedzīt tos nevar, jo nav legālu ienākumu. Cits soda mērs par nelikumīgu cigarešu izplatīšanu likumā šobrīd nav paredzēts. Politiķi par konkrēto rīcību vēl nav vienojušies.

Pēc notikušā Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdevis tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti