Spriedīs par finansējuma iespējām VEF Kultūras pils rekonstrukcijai


Pirmdien Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība) apmeklēs VEF Kultūras pili. Apmeklējuma laikā paredzēts apspriest Eiropas Savienības (ES) naudas piesaisti Kultūras pils rekonstrukcijai.

Andris Ameriks norāda, ka rekonstrukcijas darbi notiks visā kultūras pilī. Tādēļ vairāk nekā simts Kultūras pils kolektīvus izmitinās citās vietās. Rekonstrukcijas darbi VEF Kultūras pilī varētu ilgt divus gadus.

„Rekonstrukcijas darbi var sākties tad, kad ir skaidrs finansējums. Ir tehniskais projekts, kurš šobrīd rāda, ka bez PVN tas varētu izmaksāt kaut kur no 10 līdz 11 miljoniem eiro, visas šīs darbības, kas ir saistītas ar kapitālo remontu."

"Tātad mēs rēķināmies - ka varētu no Eiropas līdzekļiem, kas paredzēti šādām vajadzībām, piešķirt. Tāpēc es arī aicinu Kultūras ministri, gan arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru uz kopīgu tikšanos, lai varētu piesaistīt šo Eiropas naudu, jaunās plānošanas periods ir sācies. Eiropas finansējums, maksimāli tas ir iespējams līdz 85% no šīm visām izmaksām. Bet mēs rēķināmies, ka kaut kur virs 50 % noteikti jābūt ir, jo, gatavojoties Latvijas simtgadei 2018.gadā, būtu svarīgi, lai šī Kultūras pils tiktu atjaunota. Ja mēs to nedarīsim, tad vēl pēc gadiem diviem tā var nonākt pilnīgā avārijas stāvoklī, kas nevienam nav pa prātam,”  norāda Ameriks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti