4. studija

Ģimenes pārcelšanās no Amerikas uz Latviju iestigusi birokrātijas līkločos...

4. studija

4. studija

Rīgā top jauna, vērienīga būve. Padomāts par visu, izņemot, gājējus!

Sola atjaunot arī ietves līdz topošajam muzeju krātuvju kompleksam Pārdaugavā

Vērienīgais muzeju krātuvju komplekss Pārdaugavā, Pulka ielā 8, kurā vienuviet glabāsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī Rīgas Kino muzeja krājumi, patlaban ir būvniecības noslēguma fāzē. Rīgas domē sola, ka arī gājējiem komplekss būs pieejams, jo pēc tā nodošanas ekspluatācija izbūvēs arī ietves, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Kompleksā jau pabeigti ēkas nesošo un norobežojošo konstrukciju būvdarbi. Noslēguma stadijā ir fasāžu izbūve un teritorijas labiekārtošanas darbi, visā ēkas iekštelpās notiek iekšējo inženiertīklu montāža, telpu apdares un citi atlikušie darbi.

Pašlaik trotuārs ir daļēji tikai gar pašu ēku un pretējā pusē arī - daļēji. Normālas ietves nav nedz vienā, nedz otrā Pulka ielas galā - gan virzienā no Daugavgrīvas ielas puses, gan no Slokas ielas.

Vienā ielas pusē ir vismaz taciņa, bet otrā – tajā, kur top muzeju krātuvju komplekss, nav pat tās.

Līdz šim būvnieki bruģi ieklājuši tikai līdzās jaunbūvei, bet tālāk - uz abām pusēm ir visparastākā zaļā zona – zāliens un koki.  

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns gan skaidroja, ka Muzeju krātuvju projektā ir paredzētas ietves, “tad, kad šis projekts tiks nodots ekspluatācijā, iedzīvotājiem būs pieejamas jaunizprojektētas, izbūvētas gājēju ietves”.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante pastāstīja, ka, ņemot vērā to, ka top tik vērienīgs valsts objekts, departaments plāno nākamgad atjaunot ietves segumu, lai gājēji droši nokļūtu līdz krātuvei.

Muzeju krātuvi ekspluatācijā plānots nodot nākamā gada pavasarī, un ietves, saskaņā ar Dimantes sacīto, iecerēts izbūvēt aprīļa otrajā pusē.   

KONTEKSTS:

Kompleksa būvniecības darbi norit jau kopš 2016. gada vasaras. 2017. gada oktobrī “Valsts nekustamie īpašumi” pavēstīja par muzeju krātuves kompleksa pabeigšanas termiņa pārcelšanu uz 2019. gada februāri. Savukārt 2018. gadā janvārī VNĪ jaunā valde nolēma stingrāk uzraudzīt muzeju krātuvju kompleksa būvniecības gaitu, lai novērstu vēstures atkārtošanos, kad pie iepriekšējās VNĪ vadības reti kurš projekts virzījās bez starpgadījumiem un termiņu pagarinājumiem, taču jau gada nogalē, atzīmējot kompleksa spāru svētkus, kļuva zināms par būvniecības sadārdzināšanos.

Muzeja krātuvju kompleksu projektēja “Arhitektu birojs Krasts” (būvprojekta vadītāja, arhitekte Renāte Truševska), savukārt būvniecības darbi uzticēti PS “RERE Meistari 1”. Kopumā projektā tiek investēti 28,7 miljoni eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti