Panorāma

Atvērts Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljons

Panorāma

VARAM neatkāpjas no ieceres atlaist Rīgas domi

Autovadītājiem acis telefonā

Sodi par telefonu lietošanu autovadītāju tikumus vēl nemaina

Sarunas, īsziņas, jaunumi sociālajos tīklos – šie ir tikai daži no faktoriem, kas ik dienas novērš neskaitāmu autovadītāju uzmanību no paša galvenā – situācijas uz ceļa. Lai arī kopš vasaras par telefona lietošanu pie stūres paredzēti sodi, šoferu ieradumi daudz nav mainījušies.

Kopš sodu palielināšanas pagājušajā vasarā izrakstīt teju 2000 pārkāpumu protokolu par tālruņa lietošanu pie stūres.  

Bet policisti, kas ikdienā patrulē gan galvaspilsētā, gan citur Latvijā, stāstīja, ka daudzi pa telefonu runājošie autovadītāji pieķerti savu vainu noliedz. Tad talkā nāk policijas auto uzstādītās videokameras, kas ieraksta apkārt uz ceļa notiekošo.

Pieķertie vadītāji gan mēdz izdomāt dažās viltības, lai pārkāpumus maskētu.

“Tu parādi, ka viņam jāapstājas, viņš to telefonu – op – nokrīt, viņš, it kā kasa tur kaut ko,” stāstīja policijas  Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors Sergejs Lafinčuks.

Telefona lietošanā pie stūres atzinušies vairāk nekā 80% Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) aptaujāto autovadītāju. Darbs ir iemesls, kāpēc autovadītāji pie stūres telefonu lieto visbiežāk, pēc CSDD veiktās aptaujas datiem 60% to autobraucēju, kas pie stūres runājuši vai rakstījuši mobilajā telefonā, to darījuši tieši darba dēļ.

Kavēta satiksme un neapmierināto pīpināšana ir mazākās sekas telefona lietošanai pie stūres, arī šīs ekipāžas darba pieredzē ir avārijas, kad pie vainas bijusi tieši telefons. Tādēļ to, ka vainīgie vadītāji vairs nevar tikt cauri ar brīdinājumu, bet jāmaksā sods – 25 līdz 100 eiro – policisti vērtē pozitīvi.

Daudzi vadītāji gan jauno kārtība nav ievērojuši un apturēti vēl joprojām cer uz brīdinājumu.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti