Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Liepājās mūzikas vidusskolas meiteņu koris uzvar koru olimpiādē

Dienas ziņas

Vilku populācija Latvijā rada zaudējumus zemnieku saimniecībām

Smiltenes pašvaldības policija iegādājusies elektrovelosipēdus

Smiltenes pašvaldības policistiem būs elektrovelosipēdi

Smiltenes pašvaldības policija ir pirmā Latvijā, kas sabiedriskās kārtības uzraudzībai pilsētā  iegādājusies divus elektrovelosipēdus. Pirkuma galvenais iemesls, lai pēc iespējas īsākā laika posmā pilsētā varētu apsekot tās vietas, kur nav iespējams piekļūt ar automašīnu. 

Sākotnēji gan doma bijusi par parastajiem kalnu divriteņiem, taču izvērtējot kāds ir pilsētas reljefs, tie tomēr nedotu cerēto efektivitāti.

Smiltene ir zaļa pilsēta, lielu platību tās teritorijas sedz parki. Tāpat tuvākā apkārtnē ir ezeri, dīķi, mežmalas. Vasarā tās ir jauniešu iecienītas pulcēšanās vietas, kur nereti tiek lietots arī alkohols. Pārsvarā ar automašīnu tādās vietās iebraukt nevar, bet apsekot tās, ejot ar kājām, prasa ilgu laiku. Tad nu velosipēdi, šajā gadījumā elektrovelosipēdi, ir vislabākais risinājums.

Smiltenes pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Liepa stāstīja, ka sākotnēji bija paredzēti divi parastie kalnu velosipēdi, bet, izvērtējot visus plusus, „par” un „pret”,  nāca arī piedāvājums no „Blue Shock Bike” firmas par viņu elektrovelosipēdiem.

„Izvērtējot un notestējot viņu elektrovelosipēdu šajos Smiltenes apstākļos, to plusu bija daudz vairāk,” atzina Liepa.

Viens no lielākajiem elektrovelosipēda plusiem ir ātrums, kam nav nepieciešama slodze. Pašvaldības policijā norāda, ka tas ir būtiski, ievērojot elementāras higiēnas prasības. Lai gan pirkums nebija lēts - abi speciāli aprīkotie elektrovelosipēdi pašvaldībai izmaksāja vairāk nekā 3000 eiro - tomēr tas ir ilgtermiņa ieguldījums.

 “Saprātīgi lietojot šo te tehniku, gadus 5 līdz 10 nekādi papildus ieguldījumi nav vajadzīgi, ja nu vienīgi baterija beidz kalpot, tad tā jānomaina,” skaidroja Liepa.

Elektrovelosipēdus Smiltenes pašvaldības policija saņēma īsi pirms Jāņiem. Lai gan slikto laika apstākļu dēļ līdz šim tos vēl nav izdevies pielietot diendienā, jau šobrīd ir skaidrs, ka pirkums bija vērtīgs. Tā izmaksas uz 100 kilometriem ir vien aptuveni 10 eiro centi. Arī daudzi iedzīvotāji šo pirkumu novērtējuši pozitīvi.

Smiltenes pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Leitis atzina, ka “ļoti daudzi vēlas pavizināties, apskatīties, parunāties”.

„Tos, kuri smīn vai saka replikas mums aiz muguras, mēs nedzirdam, jo liels vējš gar ausīm svilpo,” sacīja Leitis.

Smiltenes pašvaldības policijas piemēram jau sekojusi arī Jūrmalas pašvaldības policija, kas  iegādājusies trīs elektrovelosipēdus. Un kā jaunums pašvaldības policijas darbā tas ir ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Zināms, ka par to iegādi šobrīd prātojot arī kaimiņi igauņi Tartu pašvaldības policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt