Panorāma

Igauņu ģenerālis: Eiropa jūtas pārāk ērti, lai ticētu, ka šis karš ir īsts

Panorāma

ASV prezidenta uzrunā Kongresam – karš un vēlēšanas

Džūkstes pagastā sakopj apgānīto pieminekli

Džūkstes pagastā sakopts apgānītais piemineklis; izstrādā plānu pret provokācijām

Tukuma novada Džūkstes pagastā sakopts janvāra beigās apgānītais piemiņas akmens latviešu leģionāriem. Tā pilnīgai atjaunošanai vajadzīgi 2000 eiro. Februāra sākumā Valsts drošības dienests (VDD) par provokāciju aizturēja personu, kura bija darbojusies, visticamāk, Krievijas specdienesta uzdevumā. VDD arī atgādināja, ka 16. martā, Leģionāru piemiņas dienā, visas pašvaldības īpaši aicinātas būt modrām.

Tas, ka piemiņas akmens "Kurzemes cietokšņa aizstāvjiem – Latviešu leģiona karavīriem" tika apliets ar sarkanu krāsu, Džūkstes pagasta iedzīvotājos radījis sašutumu, tomēr lielākā daļa kameras priekšā runāt atteicās, jo esot bail. Tikai Pienavas pagasta iedzīvotāja Ērikas kundze bija ar mieru paust savu nostāju: 

"Es varu pateikt savas domas, kaut es esmu pietiekoši veca – vai viņiem vispār smadzenes ir? Viņš ir cilvēks bez smadzenēm, izskaidrojuma šādai rīcībai nav."

Tukuma novadā norādīja, ka piemineklis tagad ir notīrīts, bet pilnīgai tā atjaunošanai būs vajadzīgi 2000 eiro. 

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa (Latvijas Reģionu apvienība) norādīja, ka šobrīd piemineklis par pašvaldības līdzekļiem sakopts tā, lai nav ārēji redzami bojājumi. Viņš atklāja, ka piemineklis apgānīts jau otro reizi – pirmā reize bijusi pagājušajā gadā.

Pēc incidenta pašvaldībā nolemts pievērst lielāku uzmanību drošībai, jo novadā ir arī citi pieminekļi.

VDD konkrētā pieminekļa apgānīšanas lietā sadarbojas arī ar Lietuvas un Igaunijas partnerdienestiem, jo esot aizdomas, ka persona līdzīgas aktivitātes veikusi piemiņas vietās arī citās Baltijas valstīs. Vīrietis šobrīd ir apcietināts, bet sīkākas detaļas netiek atklātas.

Tuvojoties 16. martam, VDD aicināja pašvaldības būt īpaši vērīgām:

"Saistībā ar 16. marta tuvošanos VDD ir nosūtījis rekomendācijas vairākām pašvaldībām, tajā skaitā Tukuma novada domei un pašvaldības policijai, pievērst pastiprinātu uzmanību piemiņas vietu un citu objektu drošībai, pret kuriem potenciāli varētu tikt īstenotas provokācijas."

Tukuma novadā norādīja, ka tiek izstrādāts īpašs plāns, sadarbojoties pašvaldības policijai, Valsts policijai un citām drošības iestādēm.

"Ir droši vien lietas, par kurām mēs skaļi nevaram runāt, bet par šiem objektiem mums ir plāns, kā mēs viņus pieskatām un uzvaktējam," norādīja Važa.

Vietējie iedzīvotāji atzina, ka nejūtas vairs tik droši, bet Ērikas kundze sacīja, ka pēc pieminekļa apgānīšanas viņai esot zudusi ticība cilvēkiem.

"Vai jūs tagad vispār ticiet cilvēkiem? Nē, un es arī ne! Man nav droši ne par ko, jo es esmu piedzīvojusi savā laikā daudz un dikti i no krieviem, i no visiem."

Kad notiks apgānītā pieminekļa pilnīga atjaunošana, šobrīd nav zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti