Dienas ziņas

Nerod kompromisu Grīziņkalna tirgus jautājumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dažās vietvarās pašvaldības policija eksistē tikai formāli

Priekšnieks un divi inspektori: dažās vietvarās pašvaldības policija eksistē tikai formāli

Šogad stājušies spēkā likuma grozījumi, kas paredz, ka visās vietvarās jābūt pašvaldības policijai. Tādas ir izveidotas visās pašvaldībās, taču dažās no tām pašvaldības policija eksistē vien formāli.

Ventspils novadā, kas platības ziņā ir desmitais lielākais Latvijā, vietvaras lēmums par pašvaldības policijas izveidi pieņemts pašā gada nogalē un nepilnas divas nedēļas vēlāk izsludināts šīs struktūrvienības priekšnieka amata konkurss. Padoto skaits viņam gan būs niecīgs.

"Mēs jau esam analizējuši šo situāciju ar Valsts policijas kolēģiem, kuri mums ir snieguši informāciju, kāda tā statistika novadā ir, un manā un domes ieskatā ir pietiekami, ka uz doto brīdi mums ir tāds veidojums – priekšnieks un divi inspektori," skaidroja Ventspils novada pašvaldības izpilddirektors Juris Krilovskis.

Iekšlietu ministrijas (IeM) informācija liecina, ka pērn pašvaldības policijas nebija septiņās no 43 Latvijas vietvarām.

Tagad tāda ir visās, tomēr Rēzeknē un Līvānu novadā, tāpat kā Ventspils novadā, štatā paredzēti vien pa trim darbiniekiem. Un vēl četros novados – par dažiem vairāk.

Likums ir izpildīts, pārējais – pašvaldību ziņā

Ministrijā TV Kurzemei gan norādīja, ka likums izpildīts ir, bet kontrole, kā tas izskatās realitātē, ir pašu pašvaldību atbildība. 

"Iekšlietu ministrija atzinīgi vērtē to, ka pašvaldību policiju izveide ir notikusi, jo tas ir būtiski sabiedrības drošības kontekstā. Vienlaikus izprotam pašvaldību finansiālās iespējas un caur kopēju sadarbību un mūsu izstrādātajām vadlīnijām cenšamies veicināt pašvaldību policiju pilnveidi un turpmāko attīstību," norādīja IeM Komunikācijas daļas vadītāja Gunta Jansone.

Tikmēr Dienvidkurzemes novadā pašvaldības policijā šobrīd strādā 27 darbinieki, un šogad paredzēts pieņemt darbā vēl vairākus.

"Drošība ir prioritāte, kuru mēs nevaram ignorēt, un tādēļ arī nākas meklēt iespējas, lai būtu pienācīgs ekipējums, transports, saziņas rīki," sacīja Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna.

Tā kā daļa Valsts policijas funkciju pēdējā laikā pakāpeniski pāriet pašvaldības policijas kompetencē, štatu paplašināšanu pieļauj arī Liepājas pašvaldības policijā, kurā šobrīd strādā 101 darbinieks.

"Cik katra pašvaldība ir ieinteresēta savā pašvaldības policijā un tās izaugsmē un attīstībā, tik arī policija attīstās un var nodrošināt sabiedrisko kārtību," pauda Liepājas pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Novickis.

Savukārt Ventspils pašvaldības policijas štatā ir 76 darbinieki, un viņu skaitu pagaidām neesot plānots palielināt, jo vietvarai tam trūkstot naudas. Ventspils pašvaldības policijas priekšnieks Ojārs Rudzītis norādīja, ka drīz gaidāma tikšanās ar Iekšlietu ministriju un viņš lūdzis izskatīt jautājumu par valsts finansējuma piešķiršanu pašvaldības policijai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna norādīja, ka pašvaldības policijas darbs ir nozīmīgs un konkrēti iezīmēts, turklāt tas atvieglo arī šīs iestādes darbu: "Pašvaldību policiju kolēģi vairāk rūpējas par pašvaldību saistošo noteikumu kontroles ievērošanu, mēs vairāk koncentrējamies uz noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu."

Likumā nav noteikts, cik darbiniekiem jābūt pašvaldības policijā, tāpēc atbildība par tās efektivitāti gulstas uz pašvaldībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti