Dienas ziņas

Lietavu dēļ Latgalē slēgti 11 autoceļi

Dienas ziņas

V.Plūdoņa muzejā atjaunota klēts un ratnīca

Smiltenē atklāj VUGD Valkas daļas posteni

Smiltenē atklāj jauno ugunsdzēsēju posteni

Smiltenē atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) jaunais postenis. Jaunā depo izmaksas ir aptuveni viens miljons eiro, un tas tapa nedaudz vairāk nekā gadu. Līdz ar jaunā depo atklāšanu smiltenieši cer arī uz jaunu ugunsdzēsības automašīnu, kas tiek solīts nākamgad.

Pirms 110 gadiem celtajā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteņa depo bija divas šauras telpas. Savukārt jaunuzceltajam depo ir divi stāvi, daļa no telpām vēl nav iekārtotas.

“Pat nedaudz neaptverami, jo pārcelties no tādas vēsturiskas ēkas uz kaut ko mūsdienīgu – to ir tā grūti aptvert uzreiz. Iepriekšējā depo mums bija divas telpas, kurās mēs iekļāvām visu, mums nebija tādas atsevišķas atpūtas telpas vai mācību klases. Šis ir mans kabinets,” stāsta VUGD Vidzemes reģiona Valkas daļas Smiltenes posteņa komandieris Renārs Žeļezkins.

Žeļezkins pēc studijām Rīgā sapratis, ka grib atgriezties dzimtajā pilsētā, un tur atbrīvojusies vakance. Nu viņš jau divus mēnešus ir Smiltenes posteņa komandieris. Nedaudz vairāk nekā mēnesi viņš strādājis vecajā depo un nu jau apguvis jaunās telpas.

Uz depo atklāšanu ieradies arī Alfons Putniņš, kurš savulaik strādājis kopā ar jaunā komandiera Žeļezkina tēvu. “Es esmu bijušais ugunsdzēsējs, inspekcijā strādāju, tā ka man ļoti pazīstama bija šī depo telpa un darbinieki. Tagad viņi vairs nav tie, tagad ir citi. Jau ir 20 gadi pagājuši, kad vairs nestrādāju,” saka Putniņš.

Smiltenes novadā koncentrējušies vairāki kokapstrādes uzņēmumi, vairākos no tiem pēdējo gadu laikā piedzīvotas nelielas ugunsnelaimes, bet viens nodega pilnībā. Tas atrodas teju kaimiņos jaunuzceltajam depo, un tagad tas ir atjaunots pilnībā.

“Noteikti, ka ir drošības sajūta, tas nozīmē, ka kaut kas iet uz labo pusi. Par aprīkojumu – tas ir laika jautājums un noteikti atrisināsies,” saka uzņēmuma “Smiltenes koks” līdzīpašnieks Aigars Ūdris.

Iepriekšējās telpās to nelielo izmēru dēļ jaunu speciālo tehniku izvietot nebija iespējams, tāpēc ugunsdzēsēji glābēji uz izsaukumiem devās ar padomju laika tehniku. Jaunajā depo ir visas iespējas izvietot arī mūsdienīgas automašīnas, un, lai arī auto vēl nav,

VUGD vadība sola, ka Smiltenes postenis būs viens no pirmajiem valstī, kas nākamgad saņems specializēto autocisternu.

Šobrīd gan tā vēl tiek ražota, un precīzu laiku, kad gaidāma, neprognozē.

“Mums ir noslēgti vairāki līgumi ar vairākām rūpnīcām. Šīs visas mašīnas sākts ražot, citas, vienkāršākas, ir jau saņemtas, bet šīs mašīnas ir viens no pēdējiem etapiem, kas noslēgs lielo konkursu, kas iet trīs gadus,” norāda VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns.

Kopumā par valsts finansējumu tiks iepirktas 80 automašīnas. Smiltenes ugunsdzēsējiem glābējiem tiek solīta automašīna ar paaugstinātu ūdens daudzumu, tajā pārvadāt varēs ne vairs divas, bet jau septiņas tonnas ūdens, tāpat jaunajai automašīnai būšot paaugstināta caurgājamība ar velkošo riteņu formulu 6x6.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt