Dienas notikumu apskats

Ukrainas robežsardze draud Saakašvili nelaist valstī

Dienas notikumu apskats

Aizritējuši 10 gadi kopš Eiropas finanšu krīzes

Smiltēnam neizdodas gāzt Āboltiņu no «Vienotības» frakcijas vadītājas amata

Smiltēnam neizdodas gāzt Āboltiņu no «Vienotības» frakcijas vadītājas amata

Solvita Āboltiņa saglabās partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājas amatu. Saeimas deputāta Edvarda Smiltēna priekšlikumu nomainīt Āboltiņu partijas Saeimas frakcijas vadībā "Vienotības" valde trešdien, 9. augustā, neiekļāva darba kārtībā, jo to neatbalstīja lielākā daļa valdes locekļu.

Smiltēns par "Vienotības" valdes lēmumuMāris Klūga
  Tāpat valde lēma tomēr neizvirzīt vienu kandidātu uz valdes priekšsēdētāja amatu 19. augustā gaidāmajā partijas kongresā. Pagaidām uz partijas vadītāja amatu pieteicies viens pretendents – Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis.

  "Vienotības" iekšienē jau vairāku nedēļu garumā samilzis konflikts starp partijas Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu un partijas valdes priekšsēdētāja vietnieku Edvardu Smiltēnu, kurš vairākkārt rosinājis Āboltiņu atcelt no frakcijas vadīšanas. ''Vienotības'' valdes vairākums gan lēmis Smiltēna priekšlikumu neskatīt, pēc valdes sēdes paziņoja partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs. 

  "Jautājums, ko viņš izvirzīja par frakcijas vadītājas nomaiņu, netika iekļauts darba kārtībā ar izteiktu balsu vairākumu. Valdē lēmums tika balsots, es otrreiz viņu darba kārtībā vairs nelikšu," teica Piebalgs.

  Āboltiņas aiziešanu Smiltēns uzskata par priekšnoteikumu pārmaiņām partijā, lai atgūtu sabiedrības uzticību. Smiltēns iepriekš teica, ka viņš nekandidēs uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu 19. augustā gaidāmajā kongresā, ja Āboltiņa turpinās vadīt frakciju. Smiltēns arī neizslēdza iespēju izstāties no partijas. Tagad deputāts norāda, ka gala lēmumus pieņemšot kongresā.

  "Man aizvien vairāk sāk šķist, ka ''Vienotība'' kā partija ir Solvitas Āboltiņas bērns, kuru viņa vaļā palaist netaisās.

  Līdz ar to man ir līdz 19. augustam laiks, lai plānotu nākošos soļus un pieņemtu arī lēmumus attiecībā uz mani un uz to, kā es šobrīd redzu, kā būtu jāattīstās partijai tālāk," teica Smiltēns.

  Pati Āboltiņa Smiltēna nostāju komentē šādi: "Šādā situācijā vienmēr ir katram vispirms jāpaskatās uz sevi.

  Smiltēna kungs ir pēc Piebalga kunga stāšanās amatā veselu gadu bijis partijas vadītāja vietnieks. Viņš ir bijis redzamā partijas seja, kura ir gājusi uz koalīcijām, kuram ir bijusi iespēja šo partijas tēlu mainīt.

  Partijas darbs ir komandas darbs, un katram ir jāizvērtē savs darbs šajā komandā. Mana visdziļākā pārliecība ir, ka, jo mazāk mēs par to runāsim, bet atsāksim strādāt, partijai "Vienotība" būs cerība," teica Āboltiņa.

  Āboltiņa vēlreiz apliecināja, ka viņa nākamgad plāno pamest politiku, vēloties atgriezties darbā diplomātiskajā un konsulārajā dienestā.

  Viņa pieļauj, ka Saeimas mandātu varētu nolikt jau pirms 12. Saeimas pilnvaru beigām rudenī.

  "Katrā ziņā tas būs atkarīgs no diplomātiskā dienesta interesēm un nepieciešamības, kurā brīdī man būs jāatgriežas dienestā. Visdrīzāk, ka tas notiks ātrāk," sacīja politiķe.

  Līdz ar to pagaidām uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu ir tikai viens pretendents – Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis. Vēlmi vadīt partiju Ķirsis pamato ar plāniem apturēt valstī briestošo tiesiskuma krīzi un atkal nostādīt uz kājām pašu partiju, kura šobrīd nepiedzīvo savus ziedu laikus.

  Kandidātu izvirzīšanas termiņš noteikts līdz 14. augustam. Kandidātus gan varēšot izvirzīt arī kongresā uz vietas. Līdzšinējais priekšsēdētājs Piebalgs uz otro termiņu amatā nekandidēs.

  Jau ziņots, ka pēdējā laika partija "Vienotība" piedzīvojusi vairākus satricinājumus: zemos reitingus, ne pārāk veiksmīgus pašvaldību vēlēšanu rezultātus, partijas vadītāja Andra Piebalga paziņojumu par atkārtotu nekandidēšanu, kā arī vairāku redzamu partijas biedru atšķelšanos.

  Tāpat viens no iespējamajiem pretendentiem uz nākamā "Vienotības" līdera vietu – Edvards Smiltēns – asi nostājās pret partijas Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti