Smiltēns atkāpjas no «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītāja vietnieka amata

Partijas “Vienotība” deputāts Edvards Smiltēns ir atkāpies no Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amata, un, iespējams, gatavs pamest arī partiju, politiķis paziņoja sociālajā tīklā "Facebook". 

Smiltēnu neapmierina tas, ka 19.augustā gaidāmajā partijas kongresā "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatā varētu atgriezties Solvita Āboltiņa, ar kuru Smiltēnam esot „diametrāli pretējs skatījums uz partijas turpmāko attīstību”.

Smiltēns norāda, ka vienam cilvēkam ir jābūt gan partijas, gan Saeimas frakcijas vadībā. Tas, ka tā neesot pašlaik, arī esot iemesls, kāpēc Andris Piebalgs partijas vadībā nespēj sekmīgi īstenot iecerētās pārmaiņas.

Smiltēns uzsver, ka, ja reiz viņš tiekot virzīts kā nākamais iespējamais “Vienotības” līderis, tad attiecīgi viņam no frakcijas vadītājas vietnieka jākļūst par priekšsēdētāju. Šobrīd “Vienotības” frakciju vada Solvita Āboltiņa.

Smiltēns Latvijas Radio pastāstīja, ka piektdienas, 21.jūlija, rītā partijas biedriem frakcijas sēdē prasījis noformulēt pozīciju, kuram cilvēkam deputāti ir gatavi uzticēt partijas vadīšanu, taču šāds lēmums nav sekojis.

Ja partijas biedri jau pirms kongresa nebūs gatavi atbalstīt Smiltēnu kā nākamo partijas līderi, viņš sola partiju pamest.

"Šodien es piedāvāju likt šo jautājumu uz balsojumu un beidzot, tā teikt, katram iznākt no skapja un pieņemt lēmumu – atklātu, godīgu lēmumu – par partijas turpmāko nākotni, jo tam ir jāsākas ar balsojumu frakcijā, pēc tam valdē, kur ir divi scenāriji. Ja tiek pieņemts negatīvs lēmums man,-  es esmu izdarījis visu, ko es spēju šajos septiņos gados, kamēr es esmu "Vienotībā", - es aizeju no partijas. Ja tiek dots uzticības mandāts man, tad es solu dot visu savu laiku un enerģiju, lai pieceltu "Vienotību" kājās," skaidroja politiķis.

Smiltēna mudinājums frakcijas biedriem beidzot pieņemt lēmumu, kam viņi izsaka uzticību - Āboltiņai vai viņam, pagaidām gan dzirdīgas ausis neatrada, un balsojums par frakcijas vadītāja maiņu “Vienotībā” piektdien nenotika.

Āboltiņa izteikusies, ka nav īstais brīdis sasaistīt partijas un frakcijas vadību, un piektdien apliecinājusi, ka viņa pilnīgi noteikti nekandidēs uz partijas valdes priekšsēdētāja amatu.  

Iepriekš jūlijā par izstāšanos no  "Vienotības" paziņoja pieci politiķi - Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs. Viņi uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas "Vienotība", tomēr līdz esošā sasaukuma beigām šie deputāti turpinās darboties "Vienotības" Saeimas frakcijā.

Tikmēr pašreizējais "Vienotības" valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs paziņoja, ka atkārtoti uz šo amatu nepretendēs. Viņš kā piemērotu savu pēcteci nosauca Smiltēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti