Dienas notikumu apskats

Krievijas vicepremjers Rogozins pasludināts par nevēlamu personu Moldovā

Dienas notikumu apskats

VID aptur ar "ss.lv" īpašniekiem saistīta uzņēmuma saimniecisko darbību

Āboltiņas negaidītās prombūtnes dēļ «Vienotība» atliek lemšanu par viņas amatu

Āboltiņas negaidītās prombūtnes dēļ «Vienotība» atliek lemšanu par viņas palikšanu frakcijas vadībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Partijas "Vienotība" valde trešdien, 2. augustā, tomēr vēl nelēma par Solvitas Āboltiņas nomaiņu "Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājas amatā, jo Āboltiņa uz sēdi neieradās. "Vienotības" valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs pēc sēdes norādīja, ka lemt par Āboltiņas atrašanos amatā viņai aiz muguras nebūtu ētiski, tādēļ Edvarda Smiltēna rosinājumu Āboltiņu nomainīt valde skatīts nākamajā sēdē.

Piebalgs: Pie šī jautājuma atgriezīsimies nākamajā valdes sēdē
00:00 / 00:36
Lejuplādēt
Lai gan galvenais jautājums trešdien "Vienotības" valdes sēdē bija par Āboltiņas nākotni partijā, viņa uz sēdi neieradās. Tādēļ valde par viņas turpmāku atrašanos Saeimas frakcijas priekšsēdētājas amatā nelēma. "Vienotības" valdes priekšsēdētājs Piebalgs pēc sēdes atzina, ka viņam nav zināmi iemesli, kādēļ Āboltiņa uz valdes sēdi nav varējusi ierasties.

"Man nav komentāru. Es nezinu iemeslu, bet fakts ir tāds, ka viņas nebija šodien, un ētika prasa, ka, ja kādus lēmumus pieņem, ir ļoti svarīgi, ka visi cilvēki, kurus viņi skar, piedalās sēdē," sacīja Piebalgs.

Viņš stāsta, ka "Vienotības" valde pirms 19. augustā gaidāmā partijas kongresa varētu izvirzīt vienu kandidātu valdes priekšsēdētāja amatam. Tas gan neliegtu kandidēt arī citiem. Savu viedokli par Āboltiņas palikšanu Saeimas frakcijas priekšsēdētājas amatā Piebalgs gan izvēlas neizpaust, jo viņš uz partijas valdi nekandidēšot.

"Tas lielā mērā ir tiešām saistīts ar nākošo partijas vadību, un tāpēc es gribētu šobrīd nepiedalīties šajā debatē. Man, protams, ir savs viedoklis, bet, kamēr valde nav nonākusi pie kopēja viedokļa, es labāk neteikšu savu personīgo viedokli," atzina partijas vadītājs.

Āboltiņas nomaiņu prasa Saeimas deputāts Smiltēns, kurš uzskata, ka viņas aiziešana no partijas vadības ir priekšnoteikums pārmaiņām "Vienotībā".

Pagaidām tieši Smiltēns un Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis tiek minēti kā iespējamie kandidāti uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu. Smiltēns atzīst, ka Āboltiņas neierašanās uz sēdi viņu pārsteidza.

"Tas man bija pārsteigums, jo iepriekšējā valdes sēdē, es domāju, tā saruna, varbūt tā bija nedaudz asāka, bet tā bija patiesa, atklāta. Mēs problēmas uzlikām galdā, nevis mēģinājām no tām aizbēgt. Mēs daudz ko paspējām izrunāt, arī saprast viens otra pozīcijas," klāstīja Smiltēns.

Par tagad valdes sēdē pārrunāto Smiltēns gan runā noslēpumaini, atzīstot, ka visu atklāt nedrīkst.

"Es valdei gan pagājušajā reizē, gan šoreiz izstāstīju arī to informāciju, kas ir manā rīcībā, kas ir šobrīd iekšējie un ārējie faktori, kas ir bīstami un kuru dēļ mums ir jāpieņem ļoti ātri lēmumi tūlīt. Šobrīd ir mēģinājums rast kompromisu, uz kuru es teorētiski būtu gatavs. Slēgtās sēdes dēļ es nevaru atklāt, par ko bija tālākās sarunas, bet mans mērķis ir atjaunot partijas rīcībspēju," teica Smiltēns.

Viņš pieļauj iespēju pamest partiju, ja Āboltiņa līdz "Vienotības" kongresam paliks frakcijas priekšsēdētājas amatā.

Āboltiņas komentāru Latvijas Radio neizdevās iegūt, jo viņa uz telefona zvaniem neatbildēja. Āboltiņas palīgs Saeimā Andris Ārgalis ar īsziņas starpniecību norādīja, ka viņa uz valdes sēdi nav varējusi ierasties, jo atrodas ārpus Rīgas.

Jau ziņots, ka pēdējā laika partija "Vienotība" piedzīvojusi vairākus satricinājumus: zemos reitingus, ne pārāk veiksmīgus pašvaldību vēlēšanu rezultātus, partijas vadītāja Piebalga paziņojumu par atkārtotu nekandidēšanu, kā arī vairāku redzamu partijas biedru atšķelšanos. Tāpat līdz šim galvenais pretendents uz nākamā līdera vietu - Smiltēns - asi nostājās pret Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti