«Skonto» stadiona īpašnieki vēlreiz lūdz policiju sākt kriminālprocesu

"Skonto" stadiona īpašnieki "Adventika Group" policijai lūdza sākt kriminālprocesu par tiesu izpildītāja pilnvaru pārsniegšanu, trešdien informēja uzņēmuma pārstāvji. Jau iepriekš "Adventika Group" vērsās policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par krāpšanu.

Aprīlī "Skonto" stadionā tā kustamās mantas īpašnieka SIA "Light" vārdā tiesu izpildītājs demontēja tribīņu krēslus un laukuma apgaismojumu, ko "Adventika Group" nosauca par pretlikumīgu rīcību. "Adventika Group" arī  iesniedza sūdzību tiesā par tiesu izpildītāja rīcību un lūdza atlikt izpildītāja darbības līdz lēmumam par sūdzību. Iesniegta arī sūdzība ar lūgumu atcelt kustamās mantas apķīlājumu, bet par tiesu izpildītāju sūdzības iesniegtas Zvērinātai tiesu izpildītāju padomei un tieslietu ministram.

"Adventika Group" valdes loceklis Aleksandrs Krakovs uzskata, ka uzņēmums saskāries ar "klaju un nekaunīgu" krāpšanas gadījumu.

Par turpmākajām sava īpašuma attīstības perspektīvām un darbības virzieniem "Adventika Group" vēl lemj, taču tuvākajā laika periodā funkciju maiņa nav plānota un īpašums turpināšot pastāvēt kā futbola stadions.

"Mums ir pamatotas aizdomas, ka uzņēmums, kas cenšas ar varu atņemt daļu mums piederošā kustamā īpašuma, iespējams, saistīts ar agrākajiem "Skonto" stadiona īpašniekiem SIA SSA, kas šādi acīmredzot vēlās saņemt maksu par vienu un to pašu īpašumu divas reizes," sacīja Krakovs.

“2015. gadā iegādājāmies "Skonto" stadionu kā kopīgu īpašumu, un 2016. gadā SIA "Light" vērsās pret "Adventika Group" ar civilprasību, pretendējot uz daļu kustamā īpašuma. Ar pirmstiesas lēmumu daļa kustamās mantas ir apķīlāta, bet pirmstiesas lēmumā skaidri un gaiši pateikts, ka to demontēt nedrīkst, jo tiesa nav notikusi. Nesaprotamu iemeslu dēļ tiesu izpildītājs aizpagājušajā nedēļā sāka rīkoties. Nav arī skaidrs, kāpēc kopā ar tiesu izpildītāju bija ieradusies persona, kurai, kā ziņo masu mediji, jau sen par pārkāpumiem atņemta tiesu izpildītāja licence - Inga Čepjolkina," pauda Krakovs.

"Adventika Group" īpašnieki 2015. gadā iegādājās SIA "Mani Group", kam tobrīd piederēja "Skonto" stadiona kustamais un nekustamais īpašums. Līdz ar šo darījumu jaunie īpašnieki mainīja uzņēmējsabiedrības nosaukumu uz "Adventika Group". Pirms SIA "Mani Group" stadiona īpašnieki bija SIA SSA, kuri "Skonto" stadionu savukārt iegādājās no "Parex bankas" slikto aktīvu pārvaldītājas AS "Reverta".

No pērnā gada līdz šī gada beigām "Adventika Group" stadionu ir izīrējusi uzņēmumam "Fitnesa Parks", kas organizē futbola sacensības un citas sporta nodarbības, tajā skaitā sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju. Nekustamā īpašuma lietošanas līgums paredz sporta pasākumu un publisku izklaides pasākumu organizēšanu.

Jau 2016. gada beigās "Adventika Group" saskārusies ar SIA "Light" mēģinājumiem apķīlāt daļu tai piederošā kustamā īpašuma, tajā skaitā krēslus, apgaismes ierīces un citus "Skonto" stadiona objektus.

Nesaskaņas "Skonto" stadionā apdraud iespēju Latvijas futbola valstsvienībai 9.jūnijā tur aizvadīt Pasaules kausa kvalifikācijas spēli pret Eiropas čempionvienību Portugāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti