Skolas gaitas Covid-19 ēnā: Skaistkalnē skolēnu pārvadāšanu sarežģī Lietuvas robežas tuvums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Viens no lielajiem izaicinājumiem šogad skolās ir droša skolēnu transportēšana uz mācību iestādi, to Latvijas Radio apstiprināja Skaistkalnes vidusskolā. Tur skolēniem obligāti autobusos jālieto sejas maskas. Mācību procesa organizēšanu sarežģī arī tas, ka skola atrodas pie pašas Lietuvas robežas.

Izaicinājums skolās šogad – droša skolēnu pārvadāšana. Reportāža no Skaistkalnē
00:00 / 02:45
Lejuplādēt

Skaistkalnes vidusskolā pie ieejas visiem jādezinficē rokas un jāmēra ķermeņa temperatūra. Pie dežurantes Indras Voras Latvijas Radio korespondentei nākas pierakstīties žurnālā, kas paredzēts skolai nepiederošām personām.

Ap pulksten astoņiem rītā pie skolas piebrauc pirmais skolēnu autobuss no Vecumniekiem. Visi pasažieri lieto sejas maskas – tā ir obligāta prasība. Skolēni to labprāt ievēro. “Praktiski visi liek. Citu variantu nav,” saka autobusa šoferis Ilmārs.

Lai pie skolas neveidotos burzma, autobusi piebrauc pamīšus – aptuveni ar piecu minūšu intervālu. Visos piecos transportlīdzekļos arī ierīkoti dezinfekcijas stendi. Distanci gan nav iespējams ievērot, jo skolēnu ir daudz, bet vietas – maz.

Tā kā vidusskola atrodas pie pašas Lietuvas robežas, maršruts no Mežgaļiem kursē cauri kaimiņvalstij. Tomēr jau drīzumā Lietuva atradīsies Latvijas dzeltenajā sarakstā, un pēc tās apmeklējuma būs jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Par rīcības plānu vairāk stāsta skolas direktore Svetlana Vāverniece: “Autobuss ies līdz Jaunsaulei. Bērniem no Mežgales būs jāpāriet līdz tiltam, līdz Jaunsaulei. Tur viņus gaidīs skolas autobuss. Caur Lietuvu mēs nebrauksim.”

1. septembrī skolēniem dalīja vienreizējās sejas maskas. Atļauts izmantot arī šalli vai lakatu.

Vīrusa Covid-19 izplatība izjaukusi plānus skolēnus sākt vest uz sporta zāli Lietuvā. Skola atrodas vecā muižas ēkā, un pašreizējā sporta telpa ir ļoti maza. Dažu minūšu brauciena attālumā pāri robežai atrodas daudz lielāka zāle, kam gan nepieciešams remonts. Vīrusa izplatības dēļ plāns sporta stundas pārcelt uz turieni ir atcelts.

“Bērniem tur būtu labi, un mēs jau bijām plānojuši no novembra tur braukt. Viņiem bija jāveic remonts. Vakar man zvanīja no Biržiem, jautāja, kā būs. Bet tā kā ir šī situācija ar Covid-19, mana atbilde bija tāda – tālāk par līgumu runāsim tad, kad beigsies Covid-19 laiks un sporta zāle tiks pilnībā izremontēta. Tad mēs parakstīsim līgumu un vedīsim,” norāda skolas direktore.

Pagaidām sporta stundas notiks stadionā un vajadzības gadījumā izmantos nelielo zāli iekštelpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti