Sigulda sola materiālo atbalstu pilsētā ar zarnu infekciju saslimušajiem

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics uzdevis pašvaldības Sociālajam dienestam izvērtēt iespēju sniegt materiālu atbalstu tiem saslimušajiem, kuri ir stacionēti un kuriem ir diagnosticēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju, paziņojumā medijiem informēja dome.

Pašlaik tiek apzināts, kāds varētu būt sniegtās palīdzības apjoms.

Pašvaldība lēmumus par turpmāko ēdināšanas nodrošināšanu Siguldas novada izglītības iestādēs sola pieņemt pēc izraisīto cēloņu izcelsmes apstiprināšanas no atbildīgajām valsts institūcijām – Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD).

Gadījumā, ja valsts atbildīgās institūcijas apstiprinās ēdinātāja vainu slimības cēloņu izraisīšanā, pašvaldība nekavējoties lauzīs līgumu ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju SIA „Baltic Restaurants Latvia”. Kā arī, ja pašvaldība saņems valsts atbildīgo un kompetento institūciju norādījumu īslaicīgi slēgt izglītības iestādes, līdz tiek novērsti pārkāpumi, kas neļauj turpināt darbu ēdinātājam, tas nekavējoties tiks darīts, norādīts domes paziņojumā.

Papildus tam Siguldas novada pašvaldība nacionālā līmenī rosinās normatīvo aktu izmaiņas, kas veicinās sadarbību starp valsts institūcijām un pašvaldībām informācijas operatīvā apmaiņā un sadarbībā. Siguldas dome norāda, ka pašlaik ne SPKC, ne arī PVD nav pienākums informēt pašvaldību par saslimšanas gadījumiem vai citiem pārkāpumiem pašvaldības pārziņā esošajās iestādēs.

Trešdien, 18. septembrī, tika veiktas atkārtotas PVD pārbaudes bērnudārzos „Ieviņa”, „Pīlādzītis”, „Saulīte”, „Pasaciņa” un „Tornīši”. Tie aizrādījumi, kurus bija iespējams novērst, esot novērsti. Tāpat veiktas ģenerāltīrīšanas bērnudārzu telpās un ēdināšanas blokos. Pastiprināti dezinfekcijas un personīgās higiēnas pasākumi joprojām turpinās visās Siguldas novada izglītības iestādēs, informēja domē.

KONTEKSTS:

Līdz trešdienai, 18. septembrim, zarnu infekcijas simptomi atklāti 34 cilvēkiem, tostarp 30 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem. Infekcija līdz šim laboratoriski apstiprināta pieciem saslimušajiem bērniem un vienam darbiniekam, liecina SPKC epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Izmeklēšanu sākusi Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt