Dienas ziņas

Jūrmalā iedegts «Gaismas ceļš»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Brīvības piemineklis kā sirds magnēts

«Šī ir lieliska valsts, lepojieties ar to!» Latvijas iedzīvotāju un viesu vēlējumi svētkos

Ilgu mūžu, kopības sajūtu un lielāku līdzjūtību vienam pret otru ne vien svētkos, bet arī ikdienā. Un pateicību, ka šodien svētkus varam svinēt miera, nevis kara apstākļos kā pirms simt gadiem. To saviem līdzcilvēkiem Latvijas simtu pirmajā dzimšanas dienā vēl Latvijas Radio uzrunātie iedzīvotāji. Bet valsts svētku norises vērojošie ārzemnieki teic: jums ir vērts būt lepniem par savu valsti!

Latvijas iedzīvotāju un viesu vēlējumi svētkosMāra Rozenberga

Vairāk nekā pusstundas garumā šorīt ziedus pie Brīvības pieminekļa armijas orķestra pavadībā nolika valsts augstākās amatpersonas, deputāti, diplomāti, sabiedroto militārpersonas un vairāki simti Latvijas iedzīvotāju, izmantojot iespēju godināt Latvijas neatkarības gadadienu īpaši svinīgā atmosfērā.

Sanākušo vidū – daudz jaunu ģimeņu. Elīna un Māris ir kopā ar vecāko meitu Ievu, ratiņos – simtgades bērniņš Jēkabs.

„Ko novēlēt? Ilgu mūžu brīvībā. Gribētos, lai katrs sevī atrod to sirds siltumu, ko varam dot tēvzemei un viens otram ikdienā. Vairāk līdzjūtības, sirds siltumu un mīlestību,” sacīja Elīna.

„Gribētos novēlēt kopību ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Mēs esam maza tauta, tāpēc mums ir jāturas kopā,” piebilda Māris.

„Pacilāti un aizkustinoši,” vecmāmiņa Inta pie pieminekļa bija atnākusi kopā ar mazmeitu Kati. Visvairāk aizkustinot tas, cik te daudz priecīgu cilvēku, Inta teica ar asarām acīs.

„Gribētos novēlēt cilvēkiem būt saticīgākiem un godīgākiem. Un galvenais – veselību!”

Pie pieminekļa arī daudz ārzemnieku.

Burkhards ir mūzikas students no Vācijas, šajā semestrī studē Latvijā. Viņš aicina būt lepniem par savu valsti, sakot, lai tā tik turpinām.

Bet igaunis Urmass 80. gadu sākumā dzīvojis Latvijā un regulāri brauc šeit svinēt 18. novembri. Zinot arī Latvijas himnu:

„Ļoti cienu jūsu kultūru un tradīcijas. Man šķiet, ka jūs arī paši savu valsti vairāk cienāt. Mums Igaunijā politika visu laiku jaucas pa vidu, bet šeit… arī jau ir problēmas, bet vajag cilvēcīgi attiekties vienam pret otru. (..) Nav svarīgi, ka mēs Igaunijā varbūt mazliet vairāk nopelnām. Svarīgi ir cienīt vienam otru un cienīt valsti.”

Vēl netālu no pieminekļa Latvijas Radio satika diriģentu un valsts kora „Latvija” dziedātāju Vilhelmu Vācieti, kuram bija jādzied Triju Zvaigžņu ordeņu pasniegšanā.

„Vakar man beidzot sanāca aiziet uz filmu „Dvēseļu putenis”, kas mani ļoti dziļi aizkustināja. Un šodien man ir sajūta, ka mums ir jāpriecājas, jo nav nekādu ikdienas rūpju. Tās ir tāds sīkums un nieks, ja salīdzinām ar laiku pirms simt gadiem! Šodien gribas novēlēt cilvēkiem atpūsties, izbaudīt šo dienu, priecāties un justies lepniem un pateicīgiem, ka mēs varam tik vienkārši šo dienu pavadīt!” stāstīja Vācietis.

Valsts svētkus šodien tradicionāli kuplināja arī militārā parāde ar pusotru tūkstoti dalībnieku, kurus pirmo reizi pieņēma jaunais Valsts prezidents Egils Levits, savā runā paužot pateicību visiem Latvijas aizstāvjiem un viņu tuviniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt