Dienas ziņas

Vērtē slodzi skolēnu dziesmu svētkos

Dienas ziņas

Preiļu novadā pašvaldības policija ķer maluzvejniekus

Sērenē plāno būvēt riepu pārstrādes rūpnīcu

Sērenē plāno būvēt riepu pārstrādes rūpnīcu; iedzīvotāji nemierā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgā reģistrētais uzņēmums ''SMP grupa'' iecerējis Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā pārstrādāt  nolietotas automašīnu riepas, no kurām tiek ražota pirolīzes eļļa. Vietējie iedzīvotāji par rūpnīcu nebūt nav priecīgi un sola tās būvi nepieļaut.

Sērenes pagasta rūpnieciskajā zonā līdz šim darbojās vien būvniecības uzņēmumi un mehāniskās darbnīcas. Tagad “SMP grupa” te iecerēja pārstrādāt  nolietotas automašīnu riepas.

Iecerētā rūpnīcas vieta robežojas ar vasarnīcu rajonu, tāpēc iedzīvotāji, baiļojoties par smakām un vides piesārņojumu,  ir apņēmības pilni nepieļaut  uzņēmuma ienākšanu Sērenē.  

Koku ieskautais, apmēram divus hektārus lielais zemes gabals uz Jaunjelgavas un Aizkraukles novadu robežas jau kopš pagājušā gadsimta ir rūpnieciskā zona, un iedzīvotāji pret  to nekad nav iebilduši. Tagad šo vietu noskatījis Rīgā reģistrētais uzņēmums ''SMP grupa'', kurš vēlas šeit izbūvēt otrreizējo riepu pārstrādes rūpnīcu, pret ko ieceres sabiedriskajā apspriešanā izvēršas īsta emociju vētra.

 “Es gribu nomirt svaigā gaisā, lai es nebūtu zārkā ar dūmiem nokvēpusi,” emocionāli saka Sērenes iedzīvotāja Ausma.

Savukārt dārzkopības kooperatīva “Ziedi” iemītniece Astra Jansone skaidro, ka rūpnieciskajai zonai ir robeža ar dzīvojamo zonu, un šobrīd sanāk, ka rūpnīca tiek celta tieši uz šīs robežas un līdz ar to daudzas vasarnīcas robežosies ar rūpnīcas žogu.

Vasarnīcu rajons no iecerētās rūpnīcas atrodas vien aptuveni 50 metru attālumā, vēl tuvāk ir kāda dzīvojamā ēka. Uzņēmuma pilnvarotais pārstāvis Andris Rāviņš par tehnoloģiju, kā no vecām riepām tiks iegūta pirolīzes eļļa un cik tas droši apkārtējai videi, nestāsta, vien piebilst, ka diennaktī tikšot pārstrādātas apmēram piecas tonnas riepu. No kurienes tās nāks - nav zināms.  

Arī Jaunjelgavas novada pašvaldības vadītājs Guntis Libeks (“Vienotība”) atzīst, ka informācijas par potenciālo rūpnīcu ir ļoti maz un vietas izvēle nav veiksmīga, tomēr, ja uzņēmēji neatkāpsies, ko mainīt būšot gandrīz neiespējami.

“Šādos gadījumos pašvaldība ir diezgan lielās sprukās, jo mēs esam definējuši, ka šī ir rūpnieciskā teritorija, un tālāk darbojas jau citas institūcijas, kas vērtē, cik tas kaitīgi, kādas atļaujas vajag. Un mēs nevaram arī bremzēt un neļaut rūpniecībai attīstīties,” uzsver Libeks.

Zemes īpašnieks Māris Stiprais, no kura lielā mērā ir atkarīgs, vai rūpnīca tiks uzbūvēta, ieņēmis nogaidošu pozīciju.

“Kad pieņems lēmumu, tad redzēs. Ja viss ar likumu būs atļauts, tad skatīsies tālāk, ja nē - tad nē,” saka Māris Stiprais.

Būvniecības ieceres rezultātu apstiprināšana plānota 29. jūlijā.

Līdzīga rūpnīca, neraugoties uz iedzīvotāju iebildumiem,  jau vairākus gadus darbojas Ozolnieku novada Salgales pagastā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti