Panorāma

Par jauno LBAS vadītāju ievēl Egilu Baldzēnu

Panorāma

Panorāma

Iemūrē kapsulu un sāk būvniecību

Sāk būvēt vērienīgāko Likteņdārza ēku

Ar nākotnes vēstījuma kapsulas iemūrēšanu sabiedriskās ēkas pamatos piektdien, 2.decembrī, sākta Likteņdārza apjomīgākā nama celtniecība.

Laika kapsulā ievietots Kokneses novada laikraksta "Staburags" šīs dienas numurs, dzejnieces Māras Zālītes rakstīts īpašs vēstījums nākotnei un Kokneses suvenīru monētas.

Dzejniece Māra Zālīte atzīst, ka 12 gadu laikā, kopš radās Likteņdārza ideja, notikušas neticamas pārvērtības. Un tagad sala Daugavas vidū tiešām kļuvusi par dārzu.

"Nāves sala mums ir. Šī būs dzīvības sala (..). Ēka, kas tiks uzbūvēta, ir pēdējais punkts," sacīja Zālīte.

Sabiedriskā ēka būs dārza lielākā celtne ar divām konferenču zālēm, kafejnīcu, restorānu. Tur varēs rīkot konferences, koncertus un citus pasākumus. Ēkas jumts būs arī pastaigu vieta un skatu laukums.

Ziema netraucē arī Lielā kalna būvniecību. Tas tiks veidots kā 12,5 metrus augsta virsotne, no kuras varēs pārlūkot visu Likteņdārza ainavu.

Dārzs saņēmis atbalstu arī vairākās valsts programmās. Valsts budžeta līdzekļi – kopumā 110 000 eiro – no Valsts vides fonda piešķirti vairākiem ar valsts simtgadi domātiem projektiem.  

Likteņdārza sabiedrisko ēku būvnieki sola paveigt nākamgad. Nākamā gada valsts budžetā piešķirtais finansējums – 520 000 eiro – ļauj cerēt, ka ēku izdosies pabeigt laikus. 

Likteņdārzs, kas būs dāvana valsts lielajā 100 gadu jubilejā 2018.gadā, beidzot iekļauts arī ar Latvijas simtgades notikumiem saistītā valsts atbalsta programmā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti