Dienas ziņas

Drabešu internātskola pārtop pamatskolā

Dienas ziņas

VP par zēna meklēšanu

Pazudušo zēnu atrod mirušu

Saistībā ar mazā Ivana meklēšanu policijā sola dienesta pārbaudi

Saistībā ar Liepājā pazudušā zēna Ivana Berladina, kurš desmit dienas pēc pazušanas atrasts miris, meklēšanu Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis norīkojis dienesta pārbaudi.

Žurnālistiem Ķuzis skaidroja, ka pārbaudes mērķis būs analizēt policijas rīcību. Ja tiks konstatēts, ka kāds policijas darbinieks rīkojies neatbilstoši pienākumam, tikšot vērtēta viņa atbildība.

Vienlaikus Ķuzis pauda pārliecību, ka policijas Liepājas iecirkņa darbinieki izmeklēšanu veikuši atbilstoši tai informācijai, kāda bija pieejama katrā konkrētajā brīdī.

Policija gan arī turpina uzdot sev jautājumu, vai varēja ko darīt citādāk. Tāpēc svarīgi būs saprast, vai viss izdarīts atbilstoši.

Tikmēr Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva, stāstot par zēna meklēšanu, norādīja – virkne lietu, kas varēja tajā dienā notikt slikts ar šo mazo cilvēciņu, arī notika.

Sākot zēna meklēšanu, sākotnēji tika aptaujāti tuvējās apkārtnes iedzīvotāji. Paralēli tika ierosināts kriminālprocess un izvirzītas trīs versijas: aizmaldīšanās, noziegums pret bērnu vai nelaimes gadījums. Tad sāka uzrasties brīvprātīgie un piesaistīti papildu spēki, un jau pirmajā dienā pārmeklēta visa Liepāja.

Zinot, ka bērns ir ļoti patstāvīgs un viens pats pārvietojas sabiedriskajā transportā, policija vērsās pie autoostas vadības, aptaujāja šoferus un izņēma video novērošanas ierakstus, kurus analizēja vesela policijas darbinieku grupa. Kopumā aptaujāti vairāki simti personu.

Meklētāju grupa meklēja dzīvu zēnu. Tika uzklausītas dažādas versijas, tostarp par bērna atrašanos arī Rēzeknē, Bauskā un Lietuvas pilsētā Kauņā.

Kāds cilvēks, pie kura zēns mēdza nākt pēc konfektēm un cepumiem, pastāstīja, ka bērns bija ieradies pie viņa sestdien. Tā kā šis cilvēks bija redzējis Ivanu, viņa sniegtā informācija tika uzskatīta par faktu. Taču vēlāk izrādījās – viņš bija maldījies par dienām, kad saticis zēnu.

Un tikai pēc nedēļas meklēšanas tika uziets video ieraksts, kurā redzama bērna kurpe. Tika noskaidrots, ka viņš aizbraucis līdz Dubeņiem, kur izkāpis. Policijas ieskatā, bērns pēc izkāpšanas izskatījās apjucis. Taču tad viņš drošā solī devās virzienā, kur praktiski nav māju.

Pārmeklējot mežus, Ivanu vairāku kilometru attālumā no pieturas atrada brīvprātīgie liepājnieki kopā ar zemessargiem. Mazais Ivans tika atrasts miris meža masīvā brikšņos. Tā kā tajā laikā Liepājā bija stiprs negaiss, policija pieļauj, ka bērns mēģinājis no negaisa patverties mežā.

“Apstājāmies šeit un ieraudzījām mazus pēdu nospiedumus. Sapulcējāmies un pārmeklējām šo teritoriju. Zēns tika atrasts 200 līdz 500 metrus no ceļa,” stāsta brīvprātīgais Sergejs Petrovs.

Ziņots, ka piecus gadus vecais Ivans Berladins no sava dzīvokļa Liepājas Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par to tika paziņots policijai, un kopš tā laika notika zēna meklēšana. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Pēc vairāku dienu meklēšanas policija atzina, ka cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu esot ļoti, ļoti niecīgas, jo meklējumi bija beigušies bez panākumiem.  Pēc nedēļu ilgiem meklējumiem policija uzgāja jaunu pavedienu, kas liecina - zēns aizbraucis ar autobusu līdz Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis, un meklēšana turpinājās šajā apkārtnē.

Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti