Rīta Panorāma

Intervija ar Anžeju Pasečņiku

Rīta Panorāma

Ceļu remontdarbi

Turpinās Liepājā pazudušā Ivana meklēšana

Policija: Cerības atrast Liepājā pazudušo Ivanu dzīvu ir ļoti, ļoti niecīgas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu ir ļoti, ļoti niecīgas, jo līdzšinējie meklējumi ir beigušies bez panākumiem, atzīst Valsts policija, norādot, ka ir divas versijas par to, kas ir noticis ar zēnu.

Pirmā no tām paredz, ka ar zēnu ir noticis nelaimes gadījums, otra – viņš kļuvis par apzināta vai neapzināta nozieguma upuri.

Tāpēc izmeklēšanā nu jau piedalās Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību izmeklēšanas nodaļa.

Policija norāda, ka aicinājumi brīvprātīgajiem turpināt meklēšanu nav saistīti ar policiju. Līdz šim zēna meklēšanā trīs dienās ir piedalījušies vairāk nekā 4000 cilvēku, kas pārmeklējuši gan Liepāju, gan apkārtni. Meklētāju vidū bijuši gan brīvprātīgie, gan karavīri, zemessargi un policisti.

“Pirmajās dienās brīvprātīgo vērienīgais ieguldījums bija nenovērtējami svarīgs, jo tikai visiem kopā ļoti plašās meklēšanas operācijās bija cerības zēnu atrast. Šobrīd ļoti svarīgi ir turpināt zēna pazušanas lietas izmeklēšanu ļoti specifiskā veidā un ar kriminālprocesuālām metodēm, tādēļ šīs lietas izmeklēšanā vēl joprojām iesaistīti lieli Valsts policijas un citu sadarbības partneru resursi,” norāda policija.

Ir izveidota e-pasta adrese [email protected] un darbojas tālruņa numurs bezvēsts pazudušo bērnu meklēšanas gadījumos 116000,

kur Valsts policija pieņems jebkuru informāciju, kas varētu būt noderīga izmeklēšanai.

"Varbūt jūs redzējāt kaut kad sestdien vai svētdien Liepājā vai tās apkārtnē tādu situāciju, kurai jūs nepievērsāt uzmanību," saka Liepājas kriminālpolicijas priekšnieks Uģis Āva. "Ja jūs padomāsiet... Varbūt dalieties ar šo informāciju. Varbūt kāds kādu zēnu vilka mašīnā, gribēja aizvest. Dalīsimies ar šo informāciju! Jo šī varētu būt ļoti noderīga. Ja no 100 000 viena būs noderīga, tad tas mums palīdzētu viņu atrast. Cerēsim, ka viņš varētu būt dzīvs," norāda Āva.

Izmeklēšanai ir informācija, ka zēns no rīta ap astoņiem Tosmarē iesēdās maršruta autobusā un aizbrauca Karostas virzienā, norāda policija. Bet pēc 20 minūtēm ar pilsētas maršruta mikroautobusu aizbrauca centra virzienā līdz Kuršu laukumam. Šobrīd izmeklēšanā oficiāli apstiprinātā informācija par pēdējo reizi, kad Ivans redzēts dzīvs ir sestdienā,  1. jūlijā, plkst.16 Spīdolas ielas rajonā, Liepājā. Ivans bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē. Kājās bijušas tumšas krāsas sporta bikses un basas kājas apautas sandalēs. Zem jakas iespējams sarkans krekliņš ar  Makvīna zīmējumu priekšpusē. 

Cilvēkiem kuriem ir jebkura informācija par viņa pazušanas apstākļiem, par cilvēkiem, kas ar to varētu būt saistīti vai arī šajā laika posmā saistībā ar zēna pazušanu ir redzējuši Liepājā situāciju, kas šķitusi dīvaina, bet sākotnēji viņi nav piešķīruši tai nozīmi, lūgums – informēt policiju. Jo iespējams, kopējā izmeklēšanas ainā, tieši nenozīmīgs sīkums var būt trūkstošais ķēdes posms.

Valsts policija vēlreiz uzsver, ka vienīgā oficiālā informācija par pazudušā zēna meklēšanu ir bijusi un būs tikai no Valsts policijas.

Jau ziņots, ka zēna māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Piecus gadus vecais puisis Ivans Berladins no sava dzīvokļa Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās.

Svētdien trijos pēcpusdienā par gadījumu tika paziņots policijai, un kopš tā laika norit puikas meklēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti