Pavērsiens mazā Ivana meklēšanā – zēns ar autobusu aizbraucis līdz Dubeņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Bezvēsts pazudušais piecus gadus vecais Ivans Berladins, visticamāk, aizbraucis līdz pat Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis no autobusa, izmeklēšanā noskaidrojusi Valsts policija. Tāpēc tagad zēna meklēšanā koncentrēsies Dubeņos un to apkārtnē.

Valsts policijā informēja, ka intensīvi analizējot izmeklēšanā izņemtos videofailus vairāk nekā 250 gigabaitu lielumā, kas līdzvērtīgi aptuveni 200 stundām, uziets nozīmīgs pavediens Ivana Berladina pārvietošanās maršruta dienā, kad bērns pazuda bez vēsts.

Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

Izkāpjot Kuršu laukumā, zēns, visticamāk sajaucis pieturvietas un tālāk braucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Šādu pavērsienu zēna pārvietošanās maršrutā izdevās izsecināt pēc pavisam īsa video fragmenta, kurā uz mirkli redzama tikai neliela daļa no Ivana sandales. Ņemot vērā jauniegūto informāciju, izmeklētāji atklāja pieturu, kurā zēns izkāpa – autobusa gala punktā Dubeņos. Tur spriežot pēc šī brīža rīcībā esošās informācijas, zēns arī palicis.

Pazudušā zēna pazīmes

Zēns ir vidējas miesas uzbūves, viņam ir gaiši mati, zilas acis. Bērnam zem acs, iespējams, ir zilums. Zēns ir 120 centimetrus garš.

Zēns bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē, un tumšas krāsas sporta biksēs. Zem jakas vilkts, iespējams, sarkans krekliņš ar Makvīna zīmējumu priekšpusē. Zēnam bija basas kājas, kas apautas sandalēs. 

Zēns sarunājoties krievu valodā, ir patstāvīgs.

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuriem ir informācija par zēnu, atsaukties e-pasta adresē [email protected] vai zvanot pa tālruņa numuru 116000.  

Tāpēc jau svētdien, 9.jūlijā, policija pār Dubeņiem pacēla Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, lai no gaisa pārmeklētu teritoriju. Pirmdien, 10.jūlijā, zēna meklēšana turpinās sākot ar Dubeņu apkārtni.

Mazā Ivana meklēšanā iesaistīti plaši spēki, un kopumā iepriekšējās nedēļas izskaņā viņa meklēšanā katru dienu iesaistījās ap 260 pieredzējuši speciālisti no Valsts policijas, Liepājas pilsētas pašvaldības policijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī brīvprātīgo organizācijas bezvests.lv.

Kopš Ivana meklēšanas pasākumos izmantotas citas metodes, policija ar Jūras spēku mācību centra karavīru iesaisti un sniegto atbalstu koordinēja speciālistu darbības izveidotajā meklēšanas vadības centrā.

Policija lūdz atsaukties visas personas, kuras 1.jūlijā pārvietojušās pa Bārtas – Rucavas ceļu Grobiņas novadā un, iespējams, redzējušas Ivanam līdzīgu zēnu.

Ivans varēja atrasties ceļa malā abās ceļa pusēs vai autobusu pieturvietās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Iesaistītie spēki no jauna pārmeklēja Liepāju un tās apkārtni, izmantojot arī speciālos līdzekļus – Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, laivas, kā arī piesaistīti ūdenslīdēji. Arī Aleksandra Fominska vadītā brīvprātīgo organizācija bezvests.lv esot sniegusi nozīmīgu palīdzību Ivana meklēšanā, tajā iesaistot profesionālu apmācītu meklētāju grupu. Kā arī sniedza atbalstu ar speciālu tehniku, kas ļāva meklētājiem pārbaudīt šauras, dziļas, arī ar ūdeni piepildītas vietas, kur citādi piekļūt nav iespējams. Tādējādi Liepājā un tās apkārtnē bija iespējams pārmeklēt aizdomīgas akas, notekvadus, barakas, fortus un citas nedrošas un grūti pieejamas vietas.

Policija arī aptaujājusi Dubeņu iedzīvotājus, taču neviens pazudušo zēnu nav redzējis, LTV pastāstīja policijas Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva.

Paralēli atkārtotai Liepājas un tās apkārtnes pārmeklēšanai trīs dienu laikā policijas izmeklētāji ar aptaujām ieguvuši informāciju no aptuveni 200 iedzīvotājiem Liepājā un tās apkārtnē. Tāpat šo dienu laikā vairāk nekā 160 iedzīvotāji aktīvi informējuši policiju, kas šo informāciju 24 stundu režīmā analizēja un pārbaudīja.

Tāpat, meklējot kādu pavedienu bezvēsts pazudušā Ivana lietā, kopā ar brīvprātīgajiem tika pārmeklēts Liepājas atkritumu poligons, kopumā pārbaudot 12 tonnas atkritumu, kas ievesti poligonā kopš 1.jūlija. 

Piecus gadus vecais Ivans Berladins no sava dzīvokļa Liepājas Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par to tika paziņots policijai, un kopš tā laika notika zēna meklēšana. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Pēc vairāku dienu meklēšanas policija atzina, ka cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu esot ļoti, ļoti niecīgas, jo meklējumi bija beigušies bez panākumiem. Policijai bija divas versijas par notikušo: vai nu ar zēnu ir noticis nelaimes gadījums, vai arī viņš kļuvis par apzināta vai neapzināta nozieguma upuri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti