Saeimas komisija vēl nelemj par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 15. maijā, vēl nelēma par "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova nodošanu kriminālvajāšanai.

Saeimas komisijas deputāti sēdē trešdien iepazinušies ar prokuratūras ziņojumu Zakatistova lietā. Deputāti nolēmuši veltīt trīs nedēļas pārdomām, iepazīties ar lietas materiāliem, kuriem ir ierobežotas pieejamības statuss, un pie šī jautājuma atgriezties komisijas sēdē 5. jūnijā, proti, pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kas iecerētas 29. maijā. 

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītāja Janīna Kursīte-PakuleElla Semjonova

Saeimas balsojums varētu notikt 6.jūnijā. Mandātu komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālā apvienība) neuzskata, ka lieta tiek vilcināta. Viņasprāt, situācija ir krasi mainījusies pēc Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāta Jura Juraša izdošanas, kura lieta vēl aizvien nav būtiski pavirzījusies.

Šāda rīcība, pēc komisijas vadītājas domām,  gan nenozīmējot ka deputāti neuzticas tiesu varai. 

Komisijas vadītāja Kursīte-Pakule nevarēja pateikt, vai prokurora izklāstītie argumenti attiecībā uz Zakatistova lietu viņai likās pārliecinoši. Arī to, kāds varētu būt viņas balsojums, komisijas vadītāja neprognozēja.

„Šai brīdī es nevaru teikt ne jā, ne nē. Vienkārši situācija kopš Juraša izdošanas ir mainījusies. Ja iepriekš mēs, deputāti, jutāmies tā, it kā vienu no mūsu bara apvaino, un, Dieva dēļ,

lai mūs neturētu aizdomās, ka mēs piesedzam kādu, [mēs lēmām] uzreiz un neiedziļinoties.

Tad tagad, iespējams, prokuratūrai nav pietiekošas kapacitātes, lietas izskatot. Es nezinu, kāpēc tas ieilgst. Ne velti arī [Juta] Strīķes kundze (JKP), būdama juriste, uzdeva virkni jautājumu - kāpēc pēc nobalsojuma izdot kriminālvajāšanai uzreiz lieta netika nodota tiesā. Vēl vajag virkni papildu analīžu, papildu pierādījumu. Šī ir jauna situācija. Nekas, vismaz manā skatījumā, netiek ne apzināti steidzināts, ne apzināti novilcināts. Dzīvē situācijas ir dažādas. Neapvainosim kādu par kriminālnoziedznieku, katram mums dzīvē var visādi iet, pirms nav pierādījumu,” stāstīja Kursīte-Pakule.

Gadījumā, ja Saeima lems neizdot  Zakatistovu, tad prokuroram būs jāgaida brīdis, kad aizdomās turētajai personai vairs nebūs deputāta imunitātes, proti, līdz brīdim, kad Zakatistovs vairs nebūs deputāts, pēc sēdes atklāja prokurors.

Šīsdienas lēmums arī nozīmē, ka Zakatistovam būs tiesības vēlēt Valsts prezidentu.

KONTEKSTS:

Prokuratūra pagājušajā mēnesī vērsās Saeimā, lūdzot izdot kriminālvajāšanai deputātu Zakatistovu. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija gan nolēma nesteigties lemt par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai un vienojās galīgo lēmumu par likumprojekta tālāko virzību pieņemt sēdē 15. maijā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu tur aizdomās par 26 000 eiro izkrāpšanu no uzņēmumu grupas “Eco Baltia”. Abi vainu noliedz un apgalvo, ka lieta sākusies nepatiesu liecību dēļ, ko tiesībaizsardzības iestādēm sniedzis Tamuža biznesa partneris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti