Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Ukraiņu valodu Ukrainā nosaka par obligātu

Panorāma

Panorāma

Par A. Zakatistova izdošanu lems bez steigas

Saeima nesteigs lemt par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai

Lēmumi par Saeimas deputātu izdošanu kriminālvajāšanai ir jāpieņem izsvērtāk, pirms tam iepazīstoties ar visiem tiesībsargājošo iestāžu argumentiem. Ar šādu pamatojumu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien, 25. aprīlī, vienojās galīgo lēmumu par partijas “KPV LV” deputāta Ata Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai pieņemt 15. maijā. Tas nozīmē, ka parlaments par “KPV LV” frakcijas priekšsēža izdošanu varētu lemt tikai maija otrajā pusē.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēmumu par partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai pieņems 15. maijā. Par to komisija vienojās ceturtdien notikušajā sēdē, kura tika sasaukta, lai izskatītu no Ģenerālprokuratūras saņemto lūgumu izdot Zakatistovu kriminālvajāšanai.

Saeima nesteigs lemt par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanaiMadara Fridrihsone

Lietas prokurors Māris Urbāns uz komisijas sēdi nebija ieradies. Mandātu komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālā apvienība) uzsver, ka prokuratūra nav norādījusi iemeslus, kādēļ jautājums par Zakatistova izdošanu būtu jāpieņem jau tuvāko dienu laikā. „Protams, ja tā būtu steidzamība, mēs sēžam un izdarām to.

Bet, ja tam nav steidzamības, ir jāatļauj deputātiem pa šīm divām nedēļām iepazīties,

lai šī nobalsošana būtu, nevis roku paceļot, bet jau ar pārliecību, kas iegūta lasot,” sacīja deputāte. Nākamnedēļ Kursīte-Pakule plāno sazināties ar prokuroru, lai vienotos, ka Saeimas deputāti pirms lēmuma pieņemšanas var iepazīties ar prokuratūras argumentāciju par Zakatistova izdošanas nepieciešamību.

Prokuratūra norāda, ka termiņš, kurā Saeima lems par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai, lietas izmeklēšanu neietekmē. “Prokuroram lietas izmeklēšanu tas neietekmē, jo viņš paralēli tāpat strādā pie lietas,” saka prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Zakatistovs jau varētu būt jau otrais 13.Saeimas deputāts, kurš tiek izdots kriminālvajāšanai. Gada sākumā Saeima izdeva deputātu Juri Jurašu (Jaunā konservatīvā partija). Pašlaik saskaņā ar prokuratūras pārstāves teikto pirmstiesas izmeklēšana ir pabeigta un apsūdzētais ir lūdzis laiku, lai varētu sagatavoties liecību sniegšanai.  Kad lieta varētu tikt nodota tiesai, esot atkarīga no Juraša, cik ilgā laikā viņš sagatavosies liecību sniegšanai.

„Jaunās Vienotības” deputāts Andrejs Judins gan komisijas deputātiem stāstīja, ka ir sazinājies ar Ģenerālprokuratūru, lūdzot informēt par to, kad iztiesāšanai plānots nodot deputāta Jura Juraša krimināllietu. Saņemtā atbilde Judinu esot pārsteigusi: „Man bija pārliecība, ka viņam ir savākti pierādījumi un nedēļas laikā viņš nosūtīs lietu uz tiesu. Tagad viņš raksta atbildi, ka sāk veikt izmeklēšanas darbības. Kas notiek? Vai viņam bija pierādījumi pašā sākumā vai nebija?”

Deputātu Jurašu kriminālvajāšanai Saeima izdeva janvāra beigās. Atbildē Judinam lietas prokurors Māris Urbāns nav minējis konkrētu termiņu, kad Juraša lietu plānots nodot tiesai. „Ja viņi var apliecināt, ka var pēc nedēļas nodot lietu tiesai, tas ir viens stāsts.

Ja viņi grib gadu laikā pēc tam veikt kaut kādas darbības, tas ir dīvaini,” sacīja Judins.

Zakatistova partijas biedrs deputāts Artuss Kaimiņš Mandātu komisijas sēdē pauda aizdomas, ka lūgums izdot Zakatistovu kriminālvajāšanai varētu būt politiski motivēts: „Tas jau ir tas galvenais uzdevums – noņemt no trases, lai cilvēks vairs nevar strādāt, būt Saeimas deputāts. Ja viņš būtu ierindas deputāts, teiksim tā, planktons, tad, iespējams, tāda papīra nebūtu.”

KONTEKSTS:

Marta beigās KNAB rosināja partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu. Lieta izdalīta no kriminālprocesa, kurā par partijas nelikumīgu finansēšanu aizdomās turēts "KPV LV" valdes loceklis Artuss Kaimiņš.

Neminot personu vārdus, KNAB informēja, ka izmeklēšanas laikā konstatēts, ka krāpšana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs. LTV ziņo, ka KNAB ieskatā Zakatistova uzņēmums “Per capita” noslēdzis fiktīvu līgumu par konsultāciju sniegšanu ar vienu no Tamužam daļēji piederošā uzņēmuma “Eco Baltia” meitasuzņēmumiem. Tādā veidā no meitasuzņēmuma izkrāpti 26 620 eiro.

Kriminālprocesa ietvaros sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai. Zakatistova izdošanai kriminālvajāšanai ir nepieciešams Saeimas lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt