Panorāma

Sociālie partneri iebilst pret I. Šuplinskas reformu

Panorāma

Panorāma

Deputātiem jālemj par A. Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai

Saeimas deputāti uzklausīs prokuratūras lūgumu par Zakatistova izdošanu

Saeimas deputāti trešdien, 14. maijā, uzklausīs prokuratūras lūgumu izdot kriminālvajāšanai "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāju Ati Zakatistovu. Viņu un uzņēmēju Viesturu Tamužu tur aizdomās par 26 tūkstošu eiro izkrāpšanu no uzņēmumu grupas “Eco Baltia”. Abi vainu noliedz un apgalvo, ka lieta sākusies nepatiesu liecību dēļ, ko tiesībaizsardzības iestādēm sniedzis Tamuža biznesa partneris.

Galvenais jautājums krimināllietā, kurā no apsūdzības Ati Zakatistovu pagaidām paglābusi Saeimas deputāta imunitāte, ir tas, vai Zakatistovs tiešām sniedzis konsultācijas “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājam Viesturam Tamužam. Zakatistovs apgalvo, ka Tamuža uzdevumā meklējis modernus risinājumus atkritumu apsaimniekošanai. To pierādot vairāki dokumenti.

"Ir pieņemšanas nodošanas akti, ir izraksti no padomes protokoliem, kuros parādās tā informācija, ko es sniedzu padomes priekšsēdētājam. [..] Es izmantošu tiesības sevi aizstāvēt, un es ticu, ka Latvijas tiesa būs gatava uzklausīt abas puses," teica Zakatistovs.

Prokuratūra tikmēr uzskata, ka konsultācijas nav notikušas. Tamužam lietā apsūdzība jau uzrādīta. Arī viņš krāpšanu noliedz. Lietas pamatā esot viņa strīds ar biznesa partneri Māri Simanoviču. Kamēr Tamužs sev daļēji piederošajā “Eco Baltia” ieņem padomes priekšsēdētāja amatu, Simanovičs ir valdes priekšsēdētājs meitasuzņēmumā “Eco Baltia Group”, ar kuru Zakatistovs slēdzis konsultāciju līgumu.

"Man ir pilna informācija par to, ka viņš ir savērpis to, lai mani ietupinātu izolatorā un pret mani izveidotu lietu. Nezinu, kas ir viņa motivācija. Es domāju, ka tā ir alkatība un mantkārība," paudis Tamužs.

Simanovičs toties stāsta, ka viņa vadītajā “Eco Baltia Group” neesot pierādījumu, ka Zakatistovs konsultācijas sniedzis. Zakatistova pieminētos pieņemšanas nodošanas aktus Simanovičs kā valdes priekšsēdētājs parakstījis, tikai balstoties uz Tamuža e-pastu, ka konsultācijas saņēmis.

"Tajā mirklī, kad mēs lūdzām Tamuža kungu iesniegt jebkādu informāciju, kas pierāda šī pakalpojuma saņemšanu, diemžēl nekādu informāciju abi kungi nespēja iesniegt. [..] Es negribu spēlēt nekādu politisko spēli, kurā atsevišķi cilvēki grib sevi attaisnot un padarīt par cietējiem," teica Simanovičs.

Prokuratūra Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savāktos pierādījumus lietā nekomentē, taču norāda, ka kriminālvajāšanas uzsākšanai pamats esot.

Vispirms ar prokuratūras materiāliem iepazīsies Saeimas Mandātu komisija. Tās priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule nevarēja pateikt, kad par Zakatistova izdošanu deputāti varētu balsot plenārsēdē. Iespējams, Zakatistovs kriminālvajāšanas dēļ nevarēs piedalīties Valsts prezidenta vēlēšanās, kuras iecerētas 29. maijā.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti