Dienas ziņas

Ziemas rapšu pilnzieda laiks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Diskutēs par homeopātijas lietošanu

Saeimas komisijā sāk diskutēt par homeopātisko līdzekļu efektivitāti

Cilvēkiem būtu jādod priekšroka pierādījumos balstītai medicīnai, nevis homeopātijai. Tā uzskata vairāki veselības jomas speciālisti, kuri rosina sākt diskusiju par homeopātisko līdzekļu efektivitāti. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kas sākusi debates, rosina arī lemt, vai būtu korekti homeopātiskos līdzekļus saukt par medikamentiem.  

Homeopātiju kā ārstniecības līdzekli izvēlas daudzi cilvēki. Tomēr vairākums ārstu apgalvo, ka homeopātijas iedarbībai ir placebo efekts. Un šādas diskusijas šodien izvērtās arī Saeimas komisijā. 

"Homeopātija ir ļoti precīza zinātne," uzsvēra ārste, homeopāte Inguna Vecvagare. To noraidīja farmakoloģijas profesore Santa Purviņa, sakot, ka ārstēšana ar homeopātiju neiztur nekādu kritiku

Ārsti norādīja, ka homeopātijas efektivitāte nav pierādīta gana uzticamos pētījumos. Profesors, kardiologs Gustavs Latkovskis mudināja raudzīties uz homeopātiju atbildīgi, kontrolējot šo jomu un tās pielietošanu. 

"Mēs no homeopātiem sagaidām, ka pirmajā vietā ir tradicionālā ārstēšana," viņš teica.

Deputāte Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") sēdē aicināja "nenostāties vienā vai otrā pusē", bet gan pieiet jautājumam visaptverošā veidā. 

"Es aicinu nenostāties nevienā pusē. Mums ir tik daudz neizdarību tradicionālajā medicīnā," teica Čakša.

Latvijā Zāļu reģistrā ir aptuveni 90 homeopātiski līdzekļi, no kuriem vairums ražoti Vācijā. Latvijā šādus līdzekļus valsts neapmaksā, kā tas tiek darīts ar kompensējamiem medikamentiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti