Dienas ziņas

Ieskicē reģionālās reformas bilanci

Dienas ziņas

Rīgā un Cēsīs svinēs Latvijas armijas 100. gadadienu

Saeimas komisija izsaka neuzticību Stradiņiem

Saeimas komisija aicina Veselības ministriju izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību

Saeimas komisija aicina Veselības ministriju (VM) izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību. Par to otrdien, 18. jūnijā, pēc slēgtās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdes informēja tās priekšsēdētājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!"). Viņš pauda, ka tas saistīts ar ārstniecības procesu, kad pacienti, kuriem palīdzība bijusi vajadzīga akūti, bijuši spiesti gaidīt plānveida operāciju rindā. Slimnīcas vadība gan visus pārmetumus noraida.

Saeimas komisija aicina Veselības ministriju izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbībuAnnija Petrova
"Šodien komisija slēgtā sēdē izskatīja saņemtās sūdzības no pacientiem un slimnīcas personāla, kuras ir šokējošas un liecina par ilgstošu un sistemātisku slimnīcas valdes bezdarbību vai pat, iespējams, ļaunprātību," Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītājs Skride stāstīja, ka rezultātā vairāku pacientu dzīvība tikusi apdraudēta vai pakļauta smagu komplikāciju riskam.

 

Komisija lūdz VM valsts sekretāri nekavējoties rīkoties. "Izskatīt slimnīcas valdes atbildību un skatīties, kā var rīkoties, lai Latvijā varam mēs saņemt Stradiņa slimnīcā pilnvērtīgu veselības aprūpi," teica Skride.

Komisijas deputāti rakstīšot vēstuli VM ar lūgumu vērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbu. Skride gan sīkāk nekomentēja, par kādiem gadījumiem ir runa. Vien norādīja, ka tie risinājās 2017. gadā.

"Ir skaidri acīmredzamas sistemātiskas problēmas, kas skar vairākas nodaļas, vidējo personālu, jaunāko personālu, ārstus. Problēmas ir tieši ārstniecības procesā," piebilda deputāts.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga izvirzītos pārmetumus noraida. "Tika cilāts viens divus gadus vecs jautājums, turklāt no paša sākotnējā punkta, kaut arī tas pēc tam tika ļoti daudz un plaši izvērtēts slimnīcā."

Turklāt par šo jautājumu slimnīcas valde Saeimas komisijā nebija gatava runāt. Saeimas mājaslapā komisijas darbakārtībā norādīts, ka komisijas slēgtās daļas sarunas temats ir slimnīcas veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana un celtniecības gaita.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze KreicbergaAnnija Petrova
"Tika pacelta divus gadus notecējusi konflikta situācija starp slimnīcas darbiniekiem ārstu kolektīvā, kura tika pacelta valdes līmenī par atsevišķiem klīniskiem gadījumiem, kad tika apgalvots, ka klīnikas vadītājs netika novadījis tos atbilstoši," sacīja Kreicbergas, uzsverot, ka toreiz konkrētie gadījumi tikuši izvērtēti gan slimnīcā, gan Veselības inspekcijā un nekādi nodarījumi netika konstatēti.

 

No atsevišķiem deputātiem slimnīcas valde saņēmusi arī aicinājumu atkāpties. Kreicberga gan to darīt neplāno. "Uzskatu, ka šis ir ļoti tendenciozi un neobjektīvi sagatavots vēstījums," piebilda iestādes vadītāja.

Vēršanos pie atbildīgās ministrijas par valdes darba izvērtējumu atbalstīja koalīcijas deputāti. Komisijas deputāte Anda Čakša no opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības balsojumā atturējās. Tolaik viņa pati bija veselības ministre un par konkrēto situāciju informēta.

"Kādi uzlabošanas procesi ir veikti? Uz ko valde atbildēja, ka tur šobrīd viss ir mainīts, ir pilnīgi citādāk un viss ir labi," sacīja bijusī veselības ministre.

Čakša uzskata, ka valdei būtu jāsagatavojas un par šo jautājumu komisijai būtu jārunā plašākā lokā, tajā skaitā kopā ar VM. "Lai saprastu, kā virzīties uz priekšu. Manā skatījumā, mēs nevaram tā tiesāt bez tiesas," piebilda Čakša.

Pārkāpumus Stradiņa slimnīcas darbā VM līdz šim nav atklājusi. "Tādu faktu, kas liktu nekavējoties lemt par valdes atstādināšanu, nē, šādu faktu manā rīcībā nav," atzina veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Veselības ministre stāstīja, ka viņas rīcībā esošā informācija par notikušo sēdi ir ļoti nepilnīga. Viņai nav dokumentu un arī nezinot, par ko tieši komisijā diskutēts.

"Es nevēlos uzjundīt emocijas, kas ir balstītas, iespējams, pāris gadus vecās vēstulēs, kas ir rakstītas slimnīcas valdei. Sagaidīšu solīto vēstuli no Sociālo un darba lietu komisijas, tad būs skaidrs, kas ministrijai ir darāms," sacīja veselības ministre.

Vēstuli komisijas vadītājs Skride sola nosūtīt ministrijai tuvāko dienu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt