Saeimas deputāti Šimfa un Platpers pamet Sudrabas partijas frakciju

12. Saeimas deputāti Silvija Šimfa un Arvīds Platpers izstājušies no Ingunas Sudrabas vadītās Saeimas frakcijas "No sirds Latvijai" (NSL) un pieņēmuši lēmumu sadarboties ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA), liecina deputātu paziņojums medijiem.

Deputāti paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem uzsver, ka "vēlas strādāt spēcīgā komandā un tieši LRA saskata labu potenciālu savu ideju realizēšanai". LRA paustās vērtības un redzējums par Latvijas attīstību saskanot ar abu deputātu iecerēm un "rada pārliecību, ka kopā būs iespējams paveikt daudz vairāk Latvijas labā".

"Lai mūsdienās politikā realizētu idejas, šobrīd ir jāskrien sprints, nevis maratons. NSL kā politiskais spēks ir noskaņojusies uz maratonu. Mans viedoklis ir atšķirīgs. Nesakrīt mūsu domas arī politisko partiju apvienību veidošanas jautājumā. Augstu vērtēju un cienu katru NSL frakcijas deputātu, taču komandas darba stila un gara, kādā biju radusi strādāt pašvaldībā un Pašvaldību savienībā, man pietrūka," norāda Šimfa.

Viņai esot tuvas ir LRA rūpes par reģionu līdzvērtīgu attīstību, jo tikai tā var mazināt un novērst provinces iedzīvotāju diskrimināciju, bezdarbu, ienākumu nevienlīdzību un depopulāciju.

"Atzinīgi vērtēju NSL paveikto, tomēr man būtiska ir skaidrība gan attiecībā uz pagātni, gan spēja saskatīt perspektīvu un gūt rezultātu. Esmu radis sasniegt izvirzītos mērķus, tādēļ vēlos turpināt strādāt kopā ar LRA, jo man ir saprotama un atbalstāma apvienības politika attiecībā uz izglītības, kultūras, veselības un citiem sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Domāju, ka arī LRA mana pieredze un zināšanas kultūrā un izglītībā varētu būt noderīgas, līdz ar to ieguldītais darbs, esmu pārliecināts, nebūs veltīgs," norāda Platpers.

Viņš LSM norādīja, ka izstājies gan no NSL Saeimas frakcijas, gan no partijas.

Sudraba par Šimfas un Platpera lēmumu pamest NSL frakcijuMadara Fridrihsone
  NSL priekšsēdētāja Sudraba abu deputātu izstāšanos komentē atturīgi: "Nevajadzētu pārvērtēt šī soļa nozīmīgumu, un frakcija "No sirds Latvijai" turpina savu ierasto darbu. Kā mēs esam īstenojuši, tā turpināsim īstenot vēlētājiem dotos solījumus."

   

  Līdz šim NSL frakcijā Saeimā bija septiņi deputāti. NSL parlamentā darbojas opozīcijā, tāpat kā LRA.

  Jau ziņots, ka NSL kongresā oktobra beigās Platpers pauda viedokli, ka Sudrabas publiskais tēls traucējot partijai NSL iegūt lielāku popularitāti. Tam piekrita Šimfa, kura solīja pārdomāt savu nākotni partijā. Tikmēr Sudraba kritiku noraidīja un uzsvēra, ka partija attīstās pareizajā virzienā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti