Sabojāti monitoringa urbumi Olaines pagastā; Vides dienests pieļauj apzinātu provokāciju

Nezināmas personas sabojāja monitoringa urbumu īpašumā „Ekolauks” Olaines pagastā, kur agrāk atradās Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuve. Valsts vides dienests pieļauj, ka ir notikusi apzināta provokācija, un piektdien, 28.aprīlī, lūdza Valsts policijai uzsākt kriminālprocesu.

Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves likvidēšana un teritorijas sanācija  pabeigta 2015.gada oktobrī. Teritorijā ir izveidota monitoringa sistēma, kas paredzēta turpmākai gruntsūdeņu piesārņojuma kontrolei. Lai nepieļautu nesankcionētu piekļuvi urbumiem, tie ir nosegti ar aizslēdzamiem metāla konteineriem. 

VVD 25.aprīlī saņēma informāciju par to pazemes ūdens un grunts paraugu testēšanu, kas it kā paņemti īpašumā „Ekolauks”. Atbilstoši iesniegtajai informācijai secināms, ka paraugus laboratorijā nogādāja SIA „Ake Loģistika”.

VVD nebija atļāvis nevienai personai iekļūt īpašumā un ņemt paraugus, 26.aprīlī VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes vides inspektori pārbaudīja īpašumu „Ekolauks”. 

Pārbaudes laikā apskatīti 11 monitoringa urbumi un konstatēts, ka pieciem urbumiem ir patvaļīgu piekļūšanas mēģinājumu pazīmes.

Vienā gadījumā pilnībā sabojāts metāla konteiners, kā arī bojāta urbuma atvere un urbums, iespējams, vairs nav izmantojams.

Pārējie urbumi arī varētu būt līdzīgi sabojāti un padarīti lietošanai nederīgi. Ir izveidoti divi nelegāli urbumi bez zemes dzīļu izmantošanas licences un saskaņošanas ar zemes īpašnieku/lietotāju un vietām bojāts sanētās vietas rekultivācijas segums. 

Tā kā jau iepriekš VVD bija saņēmis mājienus un pastarpinātus draudus, ka VVD darbība tiks diskreditēta, VVD pauž bažas, ka ar huligāniskajām darbībām Olainē tam ir nodarīts ne vien mantiskais zaudējums, bet iespējama arī urbumu un pazemes ūdens piesārņošana.

VVD šobrīd nevar norādīt precīzu nodarīto zaudējumu apmēru, bet iesniegs to Valsts policijā vēlāk pēc detalizētas informācijas noskaidrošanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt