Dienas ziņas

Rūpes par suņiem motivē dzīvei bez atkarības

Dienas ziņas

Domstarpību dēļ nevar sākt ceļa remontu

Neuzmanīga rīcība noved pie traģēdijas

Rūpes par Atašienē no elektrotraumām mirušo vecāku bērniem uzņemsies krusttēvs

Rūpes par Atašienē no elektrotraumām bojāgājušā pāra bērniem uzņēmies krusttēvs. Traģēdijā vainojami paši bojāgājušie, bet trīs nepilngadīgi bērni mirklī zaudēja vecākus un pārdzīvo emocionāli ārkārtīgi smagu laiku. Bet speciālisti kārtējo reizi brīdina, cik bīstama ir neapdomīga un neuzmanīga rīcība ar elektrības vadiem.  

Laimīga ģimene no Rīgas uz Atašienes pagasta laukiem ieradās pavadīt vasaras brīvdienas. Rīts ģimenei sākās kā parasti. Mamma gatavoja pusdienas un lasīja ogas, bērni spēlējās ar bumbu, bet tētis mēģināja ierīkot šķūnī elektrību.

Diemžēl, darbus veicot, tēvs neievēroja drošības noteikumus un izmantoja atkailinātus alumīnija vadus. Šobrīd skatienam paveras baisa aina: pagalmā pamesti līķu pārvalki, pie šķūņa sienas karājas vads, no sākotnējās rosības vairs ne miņas.

AS "Sadales tīkls" nodrošinājuma direktors Signis Rīns atgādina, ka elektrība, kurai nepiemīt ne smarža, ne garša un kuru nevar redzēt, nodara ievērojamu postu cilvēku dzīvībai.

Atašienes pagasta iedzīvotājs Jāzeps stāstīja, ka pēc nelaimes iegājis istabā, pajautāja bērniem, kur ir elektrība, izskrūvēja drošinātājus, pajautāja, vai „ātros” izsauca.

„Brālis vecākais bija izsaucis ātro palīdzību. Tad es pajautāju, kur ir tēvs ar māti: viņi saka uz ielas, nu ārā, un tad es izgāju ārā un pamanīju, ka ir noticis tas,” stāstīja Jāzeps.

Kaimiņi stāsta, ka ģimenes attiecības ar apkārtējiem bijušas labas, tāpēc emocijas valdīt ir grūti.

„ Uz ceļa pasveicināmies, viņi te brauca vasarās, pa vasarām dzīvoja, ogu, sēņu sezonā,” atcerējās Jāzeps.

„Kādreiz, ja mums izauga kas lielāks, atnesām viņiem cienastu,” stāstīja cits kaimiņš, piebilstot, ka ar ģimeni nekad nebija nekādu strīdu.

Neatliekamās palīdzības eksperts Haralds Lučkovskis norāda – elektrotraumas gadījumā glābējam vispirms pašam jāparūpējas par savu drošību. Cietušajam nedrīkst tuvoties, kamēr nav atslēgts strāvas avots. Kad tas izdarīts, jāpārbauda, vai sitienu saņēmušais cilvēks ir pie samaņas un elpo. Ja ne, jāveic netiešā sirds masāža un elpināšana.

Mediķis uzsver – arī tad, ja pēc nelaimes cietušais ir pie samaņas un it kā jūtas labi, vēršanās pie ārstiem ir obligāta! Saņemtais trieciens var būt ietekmējis sirdsdarbību un problēmas var parādīties tikai vēlāk.

Akciju sabiedrība “Sadales tīkls” brīdina, ja kāds ir iekļuvis elektriskās strāvas zonā, jārada elektropiegādes pārtraukums,  un jāsauc ātrā palīdzība.

Patlaban rūpes par bāreņiem uzņēmies krusttēvs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti